Alexandru Piţurcă a fost martor la Tribunalul Bucureşti la procesul lui Mario Iorgulescu, care este anchetat pentru omor, în urma accidentului din 2019, în care un tânăr şi-a pierdut viaţa. Fiul lui Gino Iorgulescu conducea cu 120 km/h şi s-ar fi aflat sub influenţa drogurilor şi a băturilor alcoolice.
„Sunt la dispoziția dumneavoastră, vreau să vă ajut. Nu l-am văzut pe inculpat de câteva luni. Eram prieteni, m-a contactat între timp să-mi ceară bani împrumut. Tuturor prietenilor le-a cerut sume de bani. Eu l-am refuzat și nu i-am răspuns cu privire la bani.
Alexandru Piţurcă, martor la procesul lui Mario Iorgulescu
În seara respectivă (n.r. – seara accidentului), am discutat prin intermediul iubitei lui, care era în club cu mine. Era foarte gelos și prietena lui mi-a dat telefonul să-l calmez, să-i spun că totul este în regulă. Am încercat să-l calmez, dar era nervos și a început să țipe și mi-a spus să nu mă bag în treaba lor.
Mi-a spus că vrea să vină la club după ea. I-am dat telefonul înapoi iubitei lui. Eu n-am vorbit mai mult de 10 secunde cu el, era nervos și n-am putut să-l calmez. Câteva secunde a durat discuția. N-am știut unde era, ulterior accidentului am aflat unde a fost.
Nu știu dacă băuse sau se drogase. N-aveam cum să-mi dau seama în cele 10 secunde de conversație. Niciodată nu se urca băut la volan. Avea o persoană specială care se ocupa de acest aspect, un șofer plătit. Poate chiar mai mulți. Chiar mă mir că s-a întâmplat asta”, a spus Piţurcă, la Tribunalul Bucureşti, citat de gsp.ro.
Mario Iorgulescu a provocat un accident mortal de mașină, în 2019
8 septembrie 2019, ora 3 şi două minute dimineaţa. Cu o viteză dublă faţă de limita legală, cu cocaină şi alcool în sânge, Mario Iorgulescu intră pe contrasens direct într-o maşină condusă de un tânăr tată, pe care îl ucide.
În plus, Mario Iorgulescu vorbea la telefon cu câteva secunde înainte de impact. Venea de la o petrecere de lângă Bucureşti şi se îndrepta cu un bolid de 700 de cai putere, spre fosta lui iubită. O altă martoră a încercat să intervină.
122 de secunde a durat discutia dintre Mario Iorgulescu şi fosta lui iubită, timp în care gonea cu peste 120 de kilometri pe oră. Din momentul in care convorbirea s-a oprit în aproape cinci secunde a avut loc impactul.
- Alexandru Piţurcă, martor la procesul lui Mario Iorgulescu
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Liga Campionilor Asiei şi Liga Campionilor Asiei 2 sunt live în AntenaPLAY
- A lipsit de la înmormântarea lui Mircea Lucescu și a rupt tăcerea: „Din păcate…”
- Averea uriașă pe care o lasă familiei omul care a scris istorie. A murit după ce a făcut cancer
- Dieta cu care Piţurcă se menține într-o formă remarcabilă la 70 de ani! “Poate beau și un pahar de vin”
- Nu s-au mai ferit! Cum au fost surprinşi Lewis Hamilton şi Kim Kardashian
- Un campion la ultramaraton a murit la numai 35 de ani, în timp ce încerca să doboare un record!






























