Închide meniul
EXCLUSIV AS.ro LIVE

“Am urcat în tren şi am mers trei zile”. Dezvăluiri spumoase ale lui Daniel Stanciu. Ce a păţit agentul FIFA într-o deplasare

Gabriel Zamfirescu Publicat: 25 octombrie 2021, 11:13 / Actualizat: 25 octombrie 2021, 14:37

Comentarii

Daniel Stanciu a surprins pe toată lumea şi l-a făcut pe Cătălin Oprişan să râdă cu lacrimi. Agentul FIFA a dezvăluit la AS.RO LIVE primul transfer pe care l-a reuşit din această postură. Este vorba despre transferul fostului portar, Marius Bratu, la Uralan Elista.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dezvăluiri spumoase ale lui Daniel Stanciu

Marius Bratu şi Daniel Stanciu au trecut printr-o aventură incredibilă. De la Moscova, în oraşul unde evolua Uralan Elista este o distanţă uriaşă. Ce au păţit cei doi este desprins parcă dintr-un film de acţiune. Până la urmă, portarul a fost extrem de mulţumit de salariul pe care l-a luat de la ruşi.

“Primul jucător pe care l-am transferat a fost Marius Bratu, portarul, la Uralan Elista. Am urcat în tren şi am mers timp de trei zile cu trenul de la Moscova, până am ajuns acolo în oraş. A spus Bratu că a fost un drum lung, dar când a văzut câţi bani îi dau a spus că mai vrea să stea acolo”, a dezvăluit Daniel Stanciu, în direct la AS.RO LIVE.

Portarul Marius Bratu a plecat de la Astra la Uralan Elista în 2001. A rezistat la ruşi un singur an, având trei apariţii la această echipă. Apoi, a revenit la Astra.

Daniel Stanciu a dat lovitura cu Daniel Chiriţă

Daniel Chiriţă, fost fundaş dreapta la Petrolul, a fost cel mai important transfer reuşit de către Daniel Stanciu în Rusia. “Au fost mai multe transferuri importante, la Spartak Moscova, Zenit. Pe Daniel Chiriţă l-am dus la Zenit St. Petersburg. Zenit încă nu ajunsese echipa mare care este astăzi”, a mai spus agentul FIFA, în direct la AS.RO LIVE.

Reclamă
Reclamă

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va mai prinde Louis Munteanu echipa naţională după transferul la DC United
Loading ... Loading ...
Citește și:
10:57
Sorana Cîrstea a “bombardat-o” pe Jelena Ostapenko! Capitolul la care şi-a spulberat adversara
10:56
Kennedy Boateng a “dat cărțile pe față” legat de viitorul său la Dinamo: “Am spus întotdeauna”
10:46
Ce spune Andre Duarte despre Gigi Becali şi cearta fotbaliştilor, la tv: “Ştiu cum funcţionează lucrurile”
10:35
Denis Drăguș, ca și plecat de la echipa sa. Ultima decizie luată de Eyupspor
10:24
Noutățile lunii ianuarie în AntenaPLAY
10:06
Sorana Cîrstea, victorie uriașă cu Ostapenko la Brisbane. Duel “de foc” cu Sabalenka în optimi
1 Gigi Becali a anunțat un nou transfer la FCSB. „Ordinul” dat în direct: „Dăm bani, nu e problemă” 2 Ofertă uriaşă pentru Universitatea Craiova, pentru Steven Nsimba! Anunţ de ultimă oră 3 “Să meargă la puşcărie!” Laszlo Balint a răbufnit: “E de neiertat” 4 Universitatea Craiova a anunţat primul transfer al anului: “Unul dintre cei mai valoroşi” 5 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. Cosmin Contra și-a adus jucător de națională 6 Cu ce se ocupă românii care l-au surclasat pe Ion Ţiriac în topul ierarhiei miliardarilor anunţat de americani
Citește și