VIDEO

Ancuţa Bodnar şi Simona Radiş au mâini fermecate și-n bucătărie! Mircea Lucescu le-a dat nota 10 campioanelor olimpice de la Tokyo: “Fantastic!”

Dragoș Vasile Publicat: 20 aprilie 2022, 21:50

Comentarii
Ancuţa Bodnar şi Simona Radiş au mâini fermecate și-n bucătărie! Mircea Lucescu le-a dat nota 10 campioanelor olimpice de la Tokyo: Fantastic!

Antena Sport

Ancuţa Bodnar şi Simona Radiş se răsfaţă cu poale-n brâu la masa de Paşte. Mircea Lucescu le-a gustat plăcintele moldoveneşti şi le-a dat nota 10 campioanelor olimpice de la Tokyo.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mâinile campioanelor de la canotaj sunt fermecate și-n bucătărie! Mircea Lucescu le-a dat câte un zece fetelor de aur de la Tokyo, Radiş şi Bodnar, după ce le-a gustat plăcinteşe moldoveneşti.

Ancuţa Bodnar şi Simona Radiş au mâini fermecate și-n bucătărie

Campioanele olimpice de la Tokyo se răsfață cu poale-n brâu la masă de Paște. “Fetele de aur” pregătesc plăcintele cu mâna lor.

“E o rețeta clasică, din bătrâni. S-a transmis de la o generație la alta şi a ajuns și la noi. Lucrăm în echipă, şi în barcă și în bucătărie. La mine trebuie frământat o oră că să iasă bun. Gata plăcințică! E mai mică!”, au transmis campioanele.

Reclamă
Reclamă

“Il Luce”, impresionat de campioanele olimpice

Înainte să plece la Cluj, pentru meciul amical dintre CFR şi Dinamo Kiev, Mircea Lucescu a dat iama în plăcintele campioanelor.

“M-am înscris şi eu la una! Dar văd că voi nimic. Serios îmi daţi? Dacă îmi daţi, iau una. Gata, mulţumesc! Şi cozonacul a fost fantastic! Nu ştiu cine l-a făcut. Şi astea!”, a transmis Mircea Lucescu, care a rămas impresionat de preparatele campioanelor olimpice.

Fetele vor purta costumul tradițional bucovinean și în seară de Înviere.

Reclamă

“Mereu, de Paști, bucovinenii merg îmbrăcăți național la biserica. Îmi aduc aminte că era o lupta pentru mine să ajung cu acea lumânare aprinsă acasă. Mi se întâmpla să mi se stingă chiar în față porții și eram atât de supărată”, şi-au amintit Ancuţa Bodnar şi Simona Radiş.

Lănțișorul cu cercurile olimpice i-a purtat noroc Simonei Radiş la Tokyo, unde a cucerit medalia de aur. Ea i-a făcut cadou Ancuței unul identic. “Cea mai frumoasă bijuterie? Da, o port mereu”, a spus aceasta.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Trebuia anulat golul marcat de Claudiu Petrila, în Rapid - Dinamo 3-2?
Loading ... Loading ...
Citește și:
17:43

VideoAntena Sport Update. Cele mai tari ştiri ale zilei de 17 martie

17:33

Programul etapei a treia din play-off și play-out. FCSB deschide “balul”. Când se joacă Univ. Craiova – CFR

17:27

Acuzaţii teribile la adresa lui Istvan Kovacs: “A fraudat multe meciuri. Mi-a furat un titlu!”

17:25

Christian Horner poate reveni în Formula 1. Proiectul Aston Martin, în pericol după doar 2 curse

17:12

Manchester City – Real Madrid (LIVE SCORE, 22:00). Retururi “de foc” în optimile Champions League. Programul serii

17:04

Edi Iordănescu a dat verdictul despre varianta Gică Hagi selecţioner al naţionalei României!

1 Decizia luată de UEFA în privinţa lui Istvan Kovacs, după gafa uriaşă din Rapid – Dinamo 3-2 2 Au fost contestate alegerile FRF și a venit decizia TAS. Ce lovitură pentru Răzvan Burleanu 3 Ce surpriză! El este noul antrenor al Oţelului Galaţi! Va semna azi 4 Andrei Nicolescu: “Mi-am depus candidatura!” Decizie surpriză înainte de la alegerile FRF 5 Ce au făcut Daniel Pancu şi Cristiano Bergodi când s-au văzut. Imaginile care nu au fost surprinse la tv 6 Vestea bună primită de Dinamo, după scandalul din derby-ul cu Rapid. Anunţul lui Andrei Nicolescu
Citește și