Închide meniul

AS.ro LIVE | Cătălin Preda a fost invitatul lui Cătălin Oprişan! Poveşti senzaţionale ale românului care face show la Cliff Diving

Publicat: 7 octombrie 2021, 10:16 / Actualizat: 7 octombrie 2021, 11:18

AS.ro LIVE | Cătălin Preda a fost invitatul lui Cătălin Oprişan! Poveşti senzaţionale ale românului care face show la Cliff Diving

AS.ro LIVE

Luna trecută, Cătălin Preda a câştigat o etapă din Seria Mondială de Cliff Diving. S-a impus la Saint-Raphael şi a obţinut prima victorie, în această competiţie, de la debutul care a avut loc în urmă cu trei ani.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Cătălin Preda, la AS.ro LIVE

Ca să se întreţină, sportivul român a făcut de toate. Primul său job a fost de salvamar!

Am şi activat în cadru artistic, am făcut parte de spectacole pe vase de croazieră. Ultimul a fost în Macao“, a declarat Preda pentru ştirile AntenaSport.

Parcursul meu a început în disciplina săriturilor în apă, la vârsta de opt ani. Cu toţii sperăm, ca la un moment dat, săriturile de la mare înălţime să devină parte din grila olimpică“, a mai spus românul care nu are frică de nimic.

Cătălin Preda nu are unde să se antreneze în România, astfel că este nevoit să facă naveta în Austria. La Bucureşti sare doar pe saltele şi bureţi. Sportivul care a uluit în Franţa vine să facă show la emisiunea AS.ro LIVE

Reclamă
Reclamă
  • AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va lua Xabi Alonso titlul în La Liga, în primul său sezon ca antrenor al lui Real Madrid?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
0:11 1 iun.

Finală istorică arbitrată de Istvan Kovacs! Recordul stabilit de PSG cu Inter, în ultimul act al Ligii!

0:08 1 iun.

Mesajul FRF pentru Istvan Kovacs! Au reacţionat imediat după finala PSG-Inter+Gestul arbitrului din finalul meciului

23:56

Jackpot financiar pentru PSG după ce a câştigat Liga Campionilor! Câţi bani primesc parizienii

23:54

Luis Enrique, pe urmele lui Pep Guardiola! Recordul antrenorului de la City, egalat după finala PSG-Inter

23:47

Desire Doue, lăudat la scenă deschisă! Cuvinte uriaşe la adresa francezului după finala Champions League, PSG-Inter

23:45

PSG – Inter 5-0, în finala Champions League! Parizienii i-au umilit pe italieni, cu Istvan Kovacs la centru

1 VIDEOOscar Piastri a câştigat calificările Marelui Premiu al Spaniei! Podiumul, completat de Norris şi Verstappen 2 Costel Gâlcă s-a înţeles cu Dan Şucu şi urmează să o preia pe Rapid. Îl va înlocui pe Marius Şumudică în Giuleşti 3 EXCLUSIVDenis Alibec a spus cum l-a convins Gică Hagi să semneze cu FCSB. Ce înţelegere a făcut cu Gigi Becali: “Am căzut de acord” 4 Gigi Becali, anunţ despre şansele ca Dennis Politic să fie transferat la FCSB: “Nici nu mai ştii ce să alegi” 5 Ce ofertă a făcut Gigi Becali pentru transferul lui Denis Drăguş: “Eu am dat o bombă ca să explodeze altă bombă” 6 Dinamo poate rămâne fără un jucător de bază. Titularul lui Zeljko Kopic, aproape de plecare
Citește și