AS.ro LIVE: Dan Pavel l-a avut invitat special pe Daniel Pancu! Detalii înainte de tragerea la sorţi a preliminariilor EURO 2024

Dan Roșu Publicat: 7 octombrie 2022, 10:20 / Actualizat: 7 octombrie 2022, 11:24

Comentarii

Dan Pavel l-a avut invitat special pe Daniel Pancu, vineri, de la 10:30, la AS.ro LIVE, cu două zile înainte de tragerea la sorţi a preliminariilor EURO 2024, ce va fi în direct pe AS.ro şi AntenaPLAY, duminică, de la ora 13:00.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Cei doi au analizat şansele echipei României de a ajunge din nou la un turneu final după 8 ani, în funcţie de adversarii pe care tricolorii îi vor întâlni pe drumul spre o calificare spectaculoasă.

AS.ro LIVE: Dan Pavel l-a avut invitat special pe Daniel Pancu

Dan Pavel a discutat cu fostul internaţional situaţia echipei României, sub conducerea lui Edi Iordănescu. Tricolorii trec printr-o perioadă dificilă după retrogradarea din Liga Naţiunilor.

România se află în urna a treia la tragerea la sorţi a grupelor din preliminariile EURO 2024. România nu a reuşit să evite retrogradarea în Liga C din UEFA Nations League.

Cum arată urnele pentru tragerea la sorţi a preliminariilor EURO 2024

  • Urna 1: Olanda, Ungaria, Danemarca, Spania, Italia, Belgia, Croația, Portugalia, Polonia şi Cehia / Elveţia
  • Urna 2: Țara Galilor, Anglia, Bosnia, Israel, Franța, Austria
  • Urna 3: Suedia, Armenia, România, Slovenia, Republica Irlanda
  • Urna 4: Turcia, Georgia, Kazahstan, Luxemburg, Grecia, Azerbaidjan, Insulele Feroe
  • Urna 5: Belarus, Lituania, Gibraltar, Letonia, Malta, Moldova, Estonia
  • Urna 6: Liechetenstein, San Marino, Andorra

Cum ar arăta cea mai accesibilă grupă pentru România

Dacă vom avea parte de o tragere la sorţi favorabilă, România ar avea toate motivele să spere la o calificare directă la EURO 2024.

Reclamă
Reclamă

Cehia / Elveţia, Israel, România, Insulele Feroe, Gibraltar şi San Marino – ar fi grupa cea mai accesibilă.

Pe de altă parte, România ar putea avea parte de o grupă teribilă în drumul spre EURO 2024.

Spania, Franţa, România, Turcia, Belarus şi Andorra – ar fi o grupă teribilă pentru naţionala României.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine ar trebui să fie titular în poarta României la barajul cu Turcia?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
13:27

FotoNaţionala României a ajuns la Istanbul! Primele imagini cu jucătorii lui Mircea Lucescu în Turcia

13:25

Edi Iordănescu, mesaj special pentru tricolori, înainte de Turcia – România

13:20

„Mulțumim UEFA pentru decizie” Turcii exultă după ce au aflat cine e arbitru cu România

12:57

Simona Halep a dezvăluit ce înfrângre i-a schimbat viaţa: “Trei luni în depresie totală”

12:52

„Mulțumim și mult succes” Încă o echipă din Liga 1 a rămas fără antrenor

12:30

Turcia – România LIVE TEXT (joi, 19:00). Duel crucial pentru tricolori la barajul pentru World Cup 2026

1 Mircea Lucescu l-a scos din lot înainte de Turcia – România. Ce explicaţii i-a dat: “O decizie comună” 2 “Cedez clubul!” O echipă de tradiţie din Liga 1 caută patron: se vinde “gratis” 3 Transferul cerut de Gigi Becali care l-a făcut pe Mihai Stoica să ameninţe cu demisia la FCSB: “Râde lumea de noi” 4 Dinamo, anunţ decisiv despre transferul lui Vladislav Blănuță 5 Decizia de ultim moment luată de Mircea Lucescu, după ce Ionuț Radu a aterizat în România 6 Gazzetta dello Sport a dat verdictul: cu ce scor se termină Turcia – România
Citește și