AS.ro LIVE | Georgeta Andrunache, invitata lui Cătălin Oprişan, de la 10:30
Campioana Georgeta Andrunache este invitata lui Cătălin Oprişan la AS.ro LIVE. În vârstă de 45 de ani, aceasta este o canotoare română, multiplu laureată cu aur la Sydney 2000, Atena 2004 și Beijing 2008.
Georgeta Andrunache a vâslit în echipajul României de 8+1 care a câștigat probele la Campionatele Mondiale în 1997, 1998 și 1999. Împreună cu Viorica Susanu, o altă mare canotoare a României, a câștigat proba de două rame fără cârmaci la Mondialele din 2001 și 2002 și la Jocurile Olimpice din 2004 și din 2008.
Georgeta Damian-Andrunache deține, pe lângă medaliile olimpice, alte 11, dintre care 7 de aur, la Campionatele Mondiale.
Federaţia Română de Canotaj a desemnat-o pe Georgeta Damian Andrunache cea mai bună canotoare din anul 2003. Alături de Nadia Comăneci şi Elisabeta Lipă, aceasta are cele mai multe medalii de aur la Jocurile Olimpice din istoria României.
Ce medalii a cucerit Georgeta Andrunache la Jocurile Olimpice:
- 2000: JO Sydney, aur la 2 rame și 8+1
- 2004: JO Atena, aur la 2 rame și 8+1
- 2008: JO Beijing, aur la 2 rame
- 2008: JO Beijing, bronz la 8+1
AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.
- AS.ro LIVE este de luni până vineri, de la 10:30, pe www.as.ro/live
- Georgeta Andrunache, invitată la AS.ro LIVE
- Play-off-urile din NHL şi NBA sunt exclusiv în AntenaPLAY
- 6 Hours of Spa-Francorchamps e live în AntenaPLAY, pe 9 mai
- Ion Ţiriac împlineşte 87 de ani! Cadou între miliardari: ce a putut primi de la Bernie Ecclestone
- Bruneta celebră şi-a făcut iubit, după ce soţul milionar, cu care are 3 copii, a înşelat-o! A luat şi o decizie radicală
- „A fost ceva ireal!” Leo Messi, în poză cu românca din Constanța cu avere la fel de mare ca a lui
- Mesajul lui David Popovici pentru Cristi Chivu, care a câştigat titlul în Italia
- Ce a făcut Gigi Becali până acum în Parlamentul României? Patronul FCSB a luat o singură dată cuvântul în plen


































