Campioană olimpică şi la Tokyo şi la Paris, Ancuţa Bodnar îşi va îmbogăţi la anul colecţia de costume populare româneşti. Fata de aur de la canotaj duce mai departe tradiţiile din Bucovina natală.
Pentru Ancuţa Bodnar, fată crescută la Vatra Moldoviței, în Bucovina, ia e sfântă! Şi prietena Simona Radiş poartă cu mândrie costumul popular.
„Costumul popular pentru mine înseamnă rădăcină. Entitatea noastră ca români. Mă bucur că m-am născut într-o zonă binecuvântată de Dumnezeu”, a spus Ancuţa Bodnar.
Încă un costum tradiţional – ăsta e cadoul de Anul Nou pentru dubla campioană olimpică Bodnar. Va mai dura ceva.
„Cel mai probabil în vară o să fie gata. Mi l-am dorit puţin diferit şi o să fie croit special şi personalizat pentru mine. Este cu motive tradiţionale, dar şi cu motive din medalii”, a precizat Ancuţa Bodnar.
- “E un moment istoric și pentru mine”. Nadia Comăneci, sărbătorită în Parlamentul European la 50 de ani de la 10-le din Montreal
- Gestul lui Cosmin Olăroiu despre care toată lumea vorbeşte. Imaginile au devenit virale în Dubai
- Diferenţa uriaşă de vârstă dintre Diana Şucu şi patronul Rapidului, Dan Şucu. Cum s-au cunoscut cei doi
- Michael B. Jordan, finanţatorul unui club din Premier League. Unde investeşte câştigătorul Premiului Oscar
- “De ce să minţim oamenii?” Gigi Becali a spus deschis cum a ajuns unul dintre cei mai bogaţi români!


































