Închide meniul

Cătălin Moroșanu, reacție nervoasă după ce polițiștii l-au lăsat fără permis. “Mă duc la Mănăstirea Bârsana, să fac un pomelnic pentru ei!”

Iulian Focșăneanu Publicat: 14 octombrie 2021, 20:56

Comentarii
Cătălin Moroșanu, reacție nervoasă după ce polițiștii l-au lăsat fără permis. Mă duc la Mănăstirea Bârsana, să fac un pomelnic pentru ei!

Instagram Cătălin Moroșanu

Moroșanu este convins că mașina pe care o conducea nu avea o asemenea viteză și își caută dreptatea în Instanță. “Moartea din Carpați” a răbufnit când a fost întrebat despre acel incident și a avut o reacție surprinzătoare.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Cătălin Moroșanu: “Stăteau băieții, zici că apar ca îngerașii…”

Mi-au zis că aveam 154, dar eu am văzut că aveam 135. Am făcut imediat contestație. M-am gândit să mă duc la Mănăstirea Bârsana, din Maramureș, să fac un pomelnic pentru Poliția Rutieră Română. ‘Să vă dea Dumnezeu sănătate și iubire, și tot ceea ce vă doriți. Să vă exercitați meseria în cel mai bun mod’. Pomelnic de 100 de lei, la vii.

Când îți ia permisul te enervezi, te frustrezi. Eram între Buzău și Urziceni, nici nu i-am observat. Stăteau băieții, zici că apar ca îngerașii…. Aștept să văd video cu înregistrarea. Dacă am 154, predau permisul, la revedere, sănătate!“, a declarat Cătălin Moroșanu pentru gsp.ro.

Poliţiştii rutieri din Buzău au prins, în cadrul unor acţiuni, 22 de şoferi care au depăşit limitele legale de viteză, iar dintre aceştia 4 au predat permisele de conducere pentru 90 de zile. Cătălin Moroșanu avea cea mai mare viteză!

Cu cea mai mare viteză – 154 km/h – a fost înregistrat de aparatele radar, autovehiculul unui bărbat de 37 de ani, din Galaţi, ce rula pe DN2 E85, în afara localităţii Limpeziş”, precizează IPJ Buzău.

Reclamă
Reclamă

Cătălin Moroșanu a fost amendat cu 1305 lei. A mai avut probleme similare în trecut. În primăvara acestui an, a fost prins la volan sub influenţa alcoolului, iar în 2017 a fost lăsat fără permis pentru viteză la Vaslui.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va reuşi FCSB să prindă play-off-ul în acest sezon?
Loading ... Loading ...
Citește și:
12:22
LIVE SCORESorana Cîrstea – Anastasia Zakharova LIVE SCORE, la Seul. Jaqueline Cristian – Emma Răducanu, după 13:30
12:18
Petrolul Ploieşti i-a găsit înlocuitor lui Liviu Ciobotariu! Va reveni pe Ilie Oană după ce îşi va rezilia contractul
11:38
Lionel Messi a ajuns la 20 de goluri în acest sezon! Gol şi pasă de gol în revanşa luată de Inter Miami
11:00
O nouă lovitură pentru FCSB! Un titular s-a accidentat la antrenament
10:34
Dorinel Munteanu a dat cărţile pe faţă! Ce a spus de eventuala revenire în Liga 1
10:27
Aryna Sabalenka s-a retras de la China Open
1 Gică Hagi a jucat în Legends Charity Game. “Regele” s-a remarcat imediat în meciul în care au evoluat nume uriaşe 2 VIDEOGabi Tamaş şi Dan Alexa, luaţi cu maşina de poliţie în Asia Express. Ce li s-a putut întâmpla celor doi pe “Drumul Eroilor” 3 Jose Mourinho revine! Îi ia locul antrenorului demis după umilinţa din Champions League 4 Marius Şumudică a bătut palma cu noua echipă, după ce a refuzat să revină în Liga 1: “M-am înţeles” 5 “Vor fi scoşi de pe listă”. Mihai Stoica, anunţ despre schimbările de lot pregătite de Gigi Becali la FCSB 6 Viitorul lui Cristi Chivu pe banca lui Inter, decis. Anunţul lui Fabrizio Romano înaintea meciului cu Ajax
Citește și