Închide meniul

Ce s-a ales, de fapt, de Sergiu “călăreţul”, bărbatul care a fost ajutat cu o casă de Cătălin Moroşanu

Publicat: 17 octombrie 2024, 14:57

Comentarii

Sergiu, bărbatul poreclit “călăreţul” după ce a ajuns pe cal la maternitate, după ce soţia sa a născut, a ajuns cu dosar penal, după ce a vândut casa primită după donaţiile românilor, venite după demersul lui Cătălin Moroşanu.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Acesta a pornit o campanie de strângere de fonduri la finalul căreia a adunat suma de 43.000 de euro. Moroşanu i-a luat o casă nouă, iar Sergiu şi familia sa a scăpat de mahalaua în care trăise până atunci.

Ce s-a ales, de fapt, de Sergiu “călăreţul”, bărbatul care a fost ajutat cu o casă de Cătălin Moroşanu

Totul s-a năruit la scurt timp, după ce Sergiu Ciobotaru a decis să vândă casa nouă şi să se mute înapoi în mahala, cumpărându-şi şi o maşină. Mai mult acesta a refuzat să se angajeze şi a cheltuit şi toţi banii rămaşi. El a şi condus fără carnet, având dosar penal.

“Am pus cu toții bani să adunăm suma. I-am găsit o casă pe care cei care au vândut-o au lăsat-o la un preț mai mic știind cazul, au lăsat-o inclusiv cu electrocasnice în casă, avea și o grădină în spate. Era totul la cheie. I s-a oferit casa băiatului, nu avea dreptul să o vândă în următorii cinci ani tocmai în ideea în care deja era o presiune foarte mare pe acel băiat din partea rudelor, pentru că ei stăteau efectiv într-o zonă în care nu existau case.

Dormeau în niște case de carton, undeva pe un deal, numai locuințe improvizate. Deja era o presiune din partea celor cu care stătea acolo, a rudelor, care au văzut că toată lumea îi oferă lui Sergiu și ei nu primesc.

Reclamă
Reclamă

S-a făcut casa, Cătălin a plecat la un show de televiziune și, când s-a întors, Sergiu plecase din acea casă, își cumpărase o mașină din banii rămași. Neavând carnet, l-a prins poliția, i-a făcut dosar penal, iar el i-a oferit casa unor oameni, nu a vândut-o, le-a oferit casa pe următorii cinci ani, cu contract de vânzare-cumpărare din momentul în care expiră clauza de cinci ani. Cred că este o învățătură de minte să lași lucrurile să se desfășoară natural”, a spus Alin Huiu, citat de sport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Ar trebui păstrat Dennis Politic la FCSB?
Loading ... Loading ...
Citește și:
15:17
VIDEOFlorida Panthers, eşec categoric cu Tampa Bay Lightning. Încăierare generală pe gheaţă
14:56
OFICIAL | Radu Drăgușin, inclus de Tottenham pe lista pentru Liga Campionilor. De 5 ani nu s-a mai întâmplat asta
14:48
Mihai Stoica, ultimele detalii despre noul transfer pregătit la FCSB: “Alt profil faţă de Bîrligea”
14:33
FC Argeș – Hermannstadt LIVE SCORE (17:00). Ambele echipe au nevoie disperată de puncte
14:33
Miodrag Belodedici a numit principalele două favorite în lupta la titlu: “Ele au şanse mari”
14:14
UPDATEPlecare de la Dinamo, înaintea derby-ului cu Universitatea Craiova. Anunțul oficial al clubului
1 Salariu dublat pentru un titular de la FCSB, după victoria cu Botoșani. Anunțul lui Gigi Becali: „Asta e promisiunea” 2 Dennis Politic pleacă de la FCSB, dar rămâne în Liga 1! Echipa cu care va semna 3 BREAKING NEWSAdrian Mititelu a câștigat procesul pentru palmaresul Universității Craiova! Lovitură pentru Rotaru 4 Destinaţie surpriză pentru portarul FCSB. Gigi Becali îşi dă acordul: “Eu spun că vrea” 5 FotoAfacerea uriaşă pe care Gigi Becali se chinuie să o vândă de ani buni: “M-am gândit să îi dau în judecată” 6 Daniel Bîrligea, “interzis” după FCSB – Botoşani 2-1. Ce s-a întâmplat la Arena Naţională
Citește și