
Aza Gabriela şi Horaţiu Moldovan / Instagram
Iubita lui Horaţiu Moldovan a fost atacată de impresarul cu care se judecă portarul român. Bogdan Apostu nu s-a ferit de cuvinte, atunci când a vorbit despre Aza Gabriela.
Horațiu Moldovan l-a dat în judecată pe Bogdan Apostu, care i-a fost impresar în perioada 2019 – 2023. Conflictul dintre cei doi a pornit de la o clauză din contractul încheiat între impresar și jucător.
Iubita lui Horaţiu Moldovan, atacată de impresarul cu care se judecă portarul român
Bogdan Apostu a susținut faptul că ar fi trebuit să primească de la Horațiu Moldovan 3% din toate salariile portarului, din 2021 încoace, dar și 7% din suma de transfer la Atletico Madrid.
Recent însă, Horațiu Moldovan l-a dat în judecată pe Bogdan Apostu, pe care îl acuză de șantaj. Impresarul este totuși de părere că în spatele acestei acțiuni este Aza Gabriela, iubita lui Moldovan, care, în opinia sa, l-a influențat pe portarul român de la Sassuolo.
VEZI IMAGINI CU IUBITA LUI HORAȚIU MOLDOVAN ÎN GALERIA FOTO DE LA FINALUL ARTICOLULUI
„Nu știu cine e noua iubită. Am văzut că mi-a arătat un prieten. Păi mă cunoaște ea pe mine? A ajuns iubita lui Horațiu să vorbească ea despre mine, despre Apostu?
Incredibil! Asta mi se pare incredibil. Ce treabă ai tu? Știi tu realitatea? Am sute de mesaje în care mulțumește, și declarații publice, în care el îmi mulțumește și că nu știe ce să facă ca să îmi mulțumească pentru ce am făcut pentru el.
El a încasat banii de la Rapid! Acel procent! Cam acesta este Horațiu Moldovan!”, a spus Bogdan Apostu, la fanatik.ro.