Derapaj scandalos după o gafă monumentală. U Cluj le-a dat bobocilor de la universitate cântece cu înjurături şi derapaje sexiste

Publicat: 14 octombrie 2024, 11:30

Comentarii
Derapaj scandalos după o gafă monumentală. U Cluj le-a dat bobocilor de la universitate cântece cu înjurături şi derapaje sexiste

Colaj Actualdecluj.ro - Profimedia

Derapaj scandalos după o gafă monumentală a celor de la U Cluj, după ce le-a dat bobocilor de la universitate cântece cu înjurături şi derapaje sexiste.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Totul s-a produs în cadrul campaniei “stUdent la Cluj”, în care au fost împărţite studenţilor din anul 1 de la Universităţile din Cluj carneţele cu cântecele galeriei de la Universitatea Cluj.

Derapaj scandalos după o gafă monumentală a celor de la U Cluj

Dintr-o gafă monumentală, în carneţele erau şi cântecele galeriei care conţin înjurături la adresa rivalilor, dar şi derapaje rasiste şi sexiste.

“Toţi steliştii din Ardeal, să ne facă s** oral!”, “Când mai prinzi câte-un stelist, rapidist sau ceferist, îl baţi îl calci în picioare, fiindcă dragostea noastră doare” sau “Când mai prinzi câte-o studentă, Care e și eminentă. O dezbraci și o seduci, Nu te lași până n-o…“, sunt câteva dintre cântecele pe care studenţii din anul I le-au găsit în carneţel, scrie actualdecluj.ro.

Cei de la Universitatea Cluj a recunoscut gafa monumentală

Cei de la Universitatea Cluj au recunoscut gafa uriaşă pe care au făcut-o şi au promis că vor rectifica cât mai rapid situaţia.

Reclamă
Reclamă

Regretăm situația. Textul cărții cu cântecele galeriei a fost furnizat de suporteri pentru această campanie. Există două versiuni ale respectivei cărți și, din păcate, dintr-o regretabilă eroare, nu a fost trimisă spre tipar versiunea “clean”. Ne cerem scuze celor care au fost afectați și celor care s-au simțit deranjați, este o situație neplăcută pentru care nu au nicio vină partenerii implicați în campanie.

Campania a fost foarte apreciată si va continua, deocamdată fără respectiva tipăritură, care a fost retrasă deja de la distribuție. În cel mai scurt timp, va ieși de la tipar versiunea corectă, care va fi reintrodusă apoi în procesul de distribuție, în cadrul campaniei. Le mulțumim celor care ne-au atras atenția cu promptitudine asupra erorii și ne-au permis sa o corectăm rapid”, a spus Mihai Moga, brand managerul celor de la Universitatea Cluj pentru sursa mai sus citată.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Trebuia anulat golul marcat de Claudiu Petrila, în Rapid - Dinamo 3-2?
Loading ... Loading ...
Citește și:
14:20

BREAKING NEWSRăzvan Burleanu a câștigat al patrulea mandat de președinte FRF. Cum au votat membrii

13:51

“Îmi vine să plâng!” Ilie Drăgan l-a făcut praf pe Răzvan Burleanu: “Comparăm cu ce se întâmplă în Iran! Dictatură”

13:41

Tragedie! Un fost jucător de la Steaua și Farul a murit în nava care s-a scufundat în Portul Midia

13:15

Scandal uriaş la alegerile FRF! Ilie Drăgan s-a revoltat şi e ţinut cu greu de bodyguarzi: “Ştiţi principiul votului secret?”

12:55

Răzvan Burleanu, discurs de aproape o oră la alegerile FRF: “Candidez nu doar pentru că statutul îmi permite”

12:26

“Toată lumea fotbalului râde”. Cine face prăpăd după ce Maroc a câștigat la masa verde AFCON? “Infantino se vede Trump”

1 Au fost contestate alegerile FRF și a venit decizia TAS. Ce lovitură pentru Răzvan Burleanu 2 FCSB și Gigi Becali votează împotriva lui Răzvan Burleanu: “Trebuie să-i arăt ce înseamnă demnitate. Mergem la TAS” 3 Andrei Nicolescu, anunț important despre debutul lui George Pușcaș la Dinamo 4 Dan Petrescu a fost operat de urgenţă! Care este starea antrenorului 5 Fotbalistul de la FCSB a semnat în Liga 4 din România: “Un proiect unde se dorește performanță” 6 BREAKING NEWSDecizie uluitoare! Maroc a câştigat la masa verde Cupa Africii, după finala cu un scandal teribil cu Senegal!
Citește și