Dorel Zamfir a murit la 62 de ani! Fost fotbalist al echipelor FC Argeş, Farul Constanţa, Dinamo şi Steaua, Dorel Zamfir a decedat la vârsta de 62 de ani, au anunţat vineri, reprezentanţii formaţiei piteştene.
“Familia alb-violetă deplânge trecerea în nefiinţă a lui Dorel Zamfir, fosta extremă dreapta a Argeşului din perioada anilor ’80.
Înmormântarea va avea loc duminică, la ora 12:00, la cimitirul Reînvierea din Bucureşti (Sectorul 2). Dumnezeu să-l odihnească în pace! Sincere condoleanţe familiei îndurerate!”, a informat pagina de Facebook a echipei FC Argeş.
Dorel Zamfir a murit la 62 de ani
După ce a activat la Farul, Dinamo şi Steaua, în 1983 a ajuns la FC Argeş unde a jucat timp de 6 ani, perioadă în care a adunat 196 de meciuri şi 17 goluri în tricoul alb-violet.
În total, fostul fotbalist Dorel Zamfir a adunat 250 de meciuri în Divizia A şi a reușit să înscrie 24 de goluri. În cariera sa Dorel Zamfir a mai jucat și pentru formaţiile Gloria Bistriţa şi Flacăra Moreni.
În perioada în care activa la Dinamo, în 1981, Dorel Zamfir a participat cu naţionala U20 a României la Cupa Mondială Under-20 din Australia, unde “tricolorii” au obţinut medaliile de bronz.
- Dorel Zamfir a murit la 62 de ani
- Zamfir a jucat la FC Argeş, Dinamo sau Steaua
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- „Am fost atât de șocată încât…”. Georgina, dezvăluiri uluitoare după ce a fost cerută în căsătorie de Cristiano Ronaldo
- Locul din România unde Gică Popescu face o afacere de 70.000.000 de euro
- Ianis Hagi, uimit de Gică Hagi: “Credeam că îl cunosc pe tata, dar așa nu l-am văzut niciodată”
- Radu Drăguşin, prezent la întâlnirea preşedintelui Nicuşor Dan cu românii de la Londra
- Cine este marea dragoste a lui Mircea Lucescu. Anunţul făcut de Neli Lucescu după 58 de ani de căsnicie































