Elohim Prandi a fost înjunghiat de mai multe ori într-un club. În ce stare se află handbalistul lui PSG

Antena Sport Publicat: 2 ianuarie 2022, 10:01

Comentarii
Elohim Prandi a fost înjunghiat de mai multe ori într-un club. În ce stare se află handbalistul lui PSG

Instagram Elohim Prandi

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Cazul este încă anchetat de Poliție, iar sportivul se află pe patul de spital. Presa din Franța susține că acesta se află în afara oricărui pericol.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

”Elohim Prandi a fost victima unei agresiuni la Paris, după ce a fost înjunghiat de mai multe ori. Clubul își exprimă indignarea față de acest atac și îi oferă tot sprijinul jucătorului și celor dragi lui, pentru a trece peste aceste momente”, este comunicatul celor de la PSG.

Ivan Sztojka, unul dintre criminalii lui Marian Cozma, a primit o nouă condamnare

Marian Cozma a trecut prin aceeași dramă, în 2009, dar a fost ucis. Ivan Sztojka, unul dintre criminalii lui Marian Cozma a primit o nouă condamnare. Bărbatul de 38 de ani este acuzat de trafic de persoane şi de spălare de bani.

Decizia luată de Tribunalul din Szekesfehervar, din Ungaria, nu este definitivă şi poate fi atacată cu recurs. Sztojka ieşise din penitenciar în 2018.

Reclamă
Reclamă

Ivan Sztojka, unul dintre criminalii lui Marian Cozma, a primit o nouă condamnare

Potrivit index.hu, recidivistul Sztojka a fost condamnat la opt ani şi şase lni de închisoare cu executare pentru că ar fi obligat o tânără să se prostitueze. Ajutat de trei complici, acesta ar fi luat toţi banii pe care victima i-ar fi obţinut. Cel care s-a găsit vinovat de moartea handbalistului român a primit cea mai drastică pedeapsă. Un alt proxenet a primit un an de închisoare.

Chiar dacă Sztojka poate face recurs, acesta rămâne după gratii. Este încarcerat din luna noiembrie, când a ajuns pe mâna poliţiştilor. Potrivit instanţei, Ivan nu poate părăsi închisoarea până când se dă un verdict final.

Ivan Sztojka a mai beneficiat şi în trecut de reducerea pedepsei. După ce Marian Cozma a fost înjunghiat mortal, a primit 20 ani de închisoare. Vinovaţi au fost găsiţi şi Raffael Sandor şi Nemeth Gyozo. Condamnarea lui Sztojka a fost redusă la 13 ani la apel. În cele din urmă, după cinci ani a părăsit închisoarea pe motiv de bună purtare.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine câștigă finala barajului pentru Conference League?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:48 28 mai

Spaniolii îl dau ca și plecat pe Andrei Rațiu după finala Conference League: “O regulă nescrisă”

0:30 28 mai

FotoMomentul în care Andrei Raţiu a primit medalia de la Ceferin, după finala pierdută de Rayo! Cum a fost surprins românul

0:26 28 mai

Adevărata miză a derby-ului Dinamo – FCSB! Câți bani ia Crystal Palace, câștigătoarea Conference League

0:16 28 mai

Fanii lui Rayo Vallecano, distruși după eșecul din finala Conference League. Lacrimi vărsate în tribune

0:05 28 mai

Nota primită de Andrei Raţiu după ce a fost integralist în finala Conference League, pierdută de Rayo!

23:58

Crystal Palace câștigă trofeul Conference League! Cu Rațiu titular, Rayo pierde finala cu 1-0

1 3.000.000 de euro pentru Dinamo! Anunţul acţionarului: “Se putea şi mai mult” 2 Mutare înainte de Farul – Chindia. Au transferat un spaniol crescut la Valencia 3 Momentul în care Gigi Becali a plâns în fața lui Nuțu Cămătaru: “Îmi spunea că nu a vrut, că alea, alea” 4 “Îl aștept la Universitatea Craiova!” Mihai Rotaru pregătește un transfer de la Rapid 5 Cum i-a luat Dinamo faţa Craiovei pentru transfer: “Rotaru era convins, după care s-a schimbat situaţia” 6 CFR Cluj și-a transferat portarul în Liga 1. Mutare surpriză
Citește și