Închide meniul

Francesco Totti, anchetat în Italia pentru spălare de bani! Fostul mare atacant ar fi fost implicat în afaceri cu case de pariuri și cazinouri

Sebastian Cristian Publicat: 5 ianuarie 2023, 11:55

Comentarii
Francesco Totti, anchetat în Italia pentru spălare de bani! Fostul mare atacant ar fi fost implicat în afaceri cu case de pariuri și cazinouri

Profimedia

Francesco Totti, anchetat în Italia pentru spălare de bani. Fostul mare atacant al Romei este suspectat că ar fi luat parte la afaceri ilegale cu case de pariuri și cazinouri din întreaga lume.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Oamenii legii din Italia analizează tranzacțiile bancare făcute de Totti în ultimii ani, la suprafață ieșind detalii șocante.

Francesco Totti, anchetat în Italia pentru spălare de bani

Conform presei italiene, în august 2022, Francesco Totti ar fi împrumutat o rudă cu 80.000 de euro, fără să ceară banii înapoi. Până ca suma să ajungă la destinatar, ea a fost trimisă în conturile mai multor intermediari, stârnind suspiciunile anchetatorilor.

Mai mult decât atât, în vara lui 2020, Francesco Totti ar fi luat parte la tranzacții suspecte cu mai multe case de pariuri și cazinouri. Banii ar fi trebuit să ajungă în Londra, Monte Carlo sau Las Vegas. Autoritățile au însă mari semne de întrebare privind acele tranzacții.

Retras din fotbal în 2017, Francesco Totti este o adevărata legendă a fotbalului italian și a lui AS Roma, formație pentru care a jucat întreaga sa carieră. Alături de romani, atacantul a câștigat un campionat, două Cupe ale Italiei și două Super Cupe ale Italiei. Totti a câștigat și Cupa Mondială cu naționala Italiei în 2006.

Reclamă
Reclamă

Adrian Mutu, dezvăluire fabuloasă! Sacrificiul pe care Francesco Totti era dispus să-l facă pentru a juca alături de „briliant”

Adrian Mutu, dezvăluire fabuloasă! Francesco Totti a fost dispus să facă un sacrificiu incredibil pentru a juca alături de „briliant” la AS Roma.

Adrian Mutu și-a lansat propria carte, intitulată „Revenirea din infern”, în care povestește mai multe peripeții din cariera de fotbalist.

„Briliantul” a povestit despre faptul că, în perioada în care evolua pentru Fiorentina, AS Roma a făcut o ofertă de 19 milioane de euro pentru internaționalul român. Însă, Fiorentina nu a fost dispusă să-l vândă pe o sumă mai mică de 20 de milioane de euro.

Reclamă

Potrivit spuselor lui Mutu, celebrul căpitan de la AS Roma, Francesco Totti, l-a contactat și i-a transmis că este dispus să renunțe la un milion de euro din salariul său, pentru a o ajuta pe AS Roma să-l cumpere de la Fiorentina. Într-un final, transferul nu s-a concretizat.

„Acum AS Roma apăruse cu o propunere concretă: 19 milioane de euro! Totti m-a sunat primul: «Știu că ai mei oferă maximum 19 milioane, iar ai tăi cer 20 de milioane. Dacă ești decis să faci pasul ăsta, renunț din salariul meu la un milion de euro și completez diferența!» Era să leșin când am auzit asta”, a povestit Adrian Mutu în cartea sa.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Pleacă Mircea Lucescu după meciul României cu San Marino?
Loading ... Loading ...
Citește și:
14:04
Adrian Mutu a caracterizat cu un singur cuvânt jocul făcut de Ianis Hagi în meciul de coşmar cu Bosnia!
13:57
Dinamo, umilită de Metaloglobus într-un amical. Zeljko Kopic a avut 10 titulari în echipa de start
13:35
Memphis – Cleveland 100 – 108 şi Denver Nuggets – Minnesota 123 – 112. Spectacol total în NBA
13:21
Fosta adversară de la EURO a României profită de eșecul “tricolorilor” din Bosnia. Calculele pentru baraj
13:14
Gigi Becali, ofertă uriaşă pentru Drăguş! I-a propus bani mai mulţi decât lui Louis Munteanu: “E cel mai bun”
12:47
Gigi Becali s-a abținut să îl critice pe Mircea Lucescu după Bosnia – România: “Dacă era altul, comentam”
1 “Parcă era balerină” Adrian Porumboiu nu l-a iertat pe un tricolor! Nici Mircea Lucescu nu a scăpat 2 Bosnia – România 3-1. Vis spulberat la Zenica! Tricolorii ratează locul al doilea în grupă 3 Răsturnare de situaţie! Decizia pe care a luat-o Mircea Lucescu despre viitorul lui, după ruşinea din Bosnia 4 Primele transferuri cerute de Costel Gâlcă la Rapid. Antrenorul şi-a făcut lista de achiziţii pentru iarnă 5 EXCLUSIVIanis Hagi, revoltat după Bosnia – România: “Nu poți destabiliza jocul așa”. Ce a spus despre scandările rasiste 6 Prima reacție din partea FRF, după eșecul României cu Bosnia: “Totul e posibil să ne luăm revanșa”
Citește și