Gigi Becali s-a amuzat şi a oferit o scurtă reacţie, după ce a votat. Patronul de la FCSB a izbucnit în râs atunci când a vorbit despre candidaţii din acest an de la alegerile prezidenţiale.
Românii îşi aleg noul preşedinte în acest final de an. Primul tur al alegerilor prezidenţiale a avut loc astăzi, 24 noiembrie, iar toate detaliile le puteţi găsi pe site-ul colegilor, observatornews.ro.
Gigi Becali a început să râdă, după ce a votat
Gigi Becali nu s-a putut abţine şi a început să râdă, imediat cum a ieşit din secţia de votare. Patronul de la FCSB s-a amuzat pe seama candidaţilor din acest an.
Becali a votat la o secţie din Voluntari, acolo unde este arondat. Latifundiarul din Pipera s-a prezentat la secţie în vestimentaţia deja obişnuită, treningul negru, care are o cruce mare roşie, brodată pe piept.
„A fost o campanie în care am râs. Au fost unii candidați care m-au făcut să râd. Nu știau pe ce lume trăiesc. Cum să fii președintele României, dacă nu știi nici pe ce lume trăiești?”, s-a amuzat Gigi Becali, conform antena3.ro.
Gigi Becali a votat cu câteva ore înaintea meciului echipei sale, FCSB. Campioana se va duela cu Unirea Slobozia, pe teren propriu, în etapa a 17-a din Liga 1.
Ce a declarat Gigi Becali, după ultimul meci al FCSB-ului
Gigi Becali a oferit prima reacţie, după ce FCSB a fost învinsă de Botoşani. Patronul campioanei a făcut praf doi jucători, după eşecul surprinzător suferit de echipa sa.
Gigi Becali l-a criticat pe Ştefan Târnoavnu, fiind de părere că portarul nu ar fi trebuit să fie învins de Mitrov, în ultimul minut. Patronul campioanei l-a criticat şi pe William Baeten, jucător care a fost titular în duelul cu moldovenii. Acesta a fost însă înlocuit la pauză, în locul său fiind trimis în teren Marius Ştefănescu.