Gigi Becali, din nou în faţa judecătorilor! Cere redeschiderea un dosar penal. Când se va da verdictul!

Iulian Focșăneanu Publicat: 10 septembrie 2021, 11:30

Comentarii
Gigi Becali, din nou în faţa judecătorilor! Cere redeschiderea un dosar penal. Când se va da verdictul!

Mediafax Foto / Alexandru Dobre via Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Potrivit spynews.ro, omul de afaceri a deschis procesul la finalul lunii iunie, iar primul termen a avut loc în urmă cu două săptămâni. Încă nu s-a luat o hotărâre din cauza faptului că avocatul lui Becali nu s-a putut prezenta la înfăţişare.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gigi Becali cere redeschiderea unui dosar penal

Instanţa a amânat atunci procesul pentru data de 8 septembrie, iar judecătorii au stabilit când vor da verdictul: “Stabileşte termen pentru pronunţare la data de 22.09.2021”

Gigi Becali tocmai a avut câştig de cauză într-un alt proces, caflat pe rolul Judecătoriei Buftea. A obţinut executarea silită a Primăriei Voluntari.

Admite cererea de încuviinţare a executării silite. Încuviinţează executarea silită în temeiul titlului executoriu, prin toate modalităţile de executare prevăzute de lege, simultan sau succesiv, pentru recuperarea sumelor la care a fost obligat debitorul către creditor prin titlul executoriu, precum şi a cheltuielilor de executare. Fără cale de atac”, se arată în motivare.

Patronul vicecampioanei României s-a judecat şi cu Primăria Capitalei şi a obţinut o sumă uriaşă. A primit despăgubiri de peste 900.000 de euro pentru că, pe un teren de-al lui, s-a construit Pasajul Pipera.

Reclamă
Reclamă

Gigi Becali ar putea pierde 1,5 milioane de euro

Unul dintre sponsorii vicecampioanei a intrat în insolvenţă, iar roş-albaştrii riscă să rămână fără circa 1,5 milioane de euro, cât ar fi trebuit să încaseze de la compania de asigurări.

Cei de la FCSB ar putea avea de suferit din punct de vedere economic în perioada următoare. Un venit important nu mai este deloc sigur. După ce a pierdut banii de la UEFA, atunci când a ratat calificarea în grupele Conference League, echipa lui Gigi Becali ar putea pierde și banii de la sponsorul principal.

Firma de asigurări care este sponsorul principal al vicecampioanei ar fi la un pas de procedura de faliment, anunţă hotnews.ro. În conturile companiei de asigurări nu a fost efectuată nicio plată aferentă contravalorii acțiunilor subscrise de către un acționar minoritar. Subscrierile vizau capitalizarea cu 150 milioane de euro, necesare pentru evitarea deschiderii procedurii de faliment, mai scrie sursa citată.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va reuși Marius Baciu să ducă FCSB în preliminariile Conference League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
19:20

“M-am speriat!”. Marius Baciu a dat verdictul după primele antrenamente la FCSB

19:09

Starurile din tenis se revoltă! Decizia luată înainte de Roland Garros pentru a trage un semnal de alarmă

19:00

Atletico Madrid vrea să dea lovitura verii! Un star de la Manchester City, dorit pe Metropolitano

18:59

Marius Baciu, supărat pe Mirel Rădoi! Noul antrenor al FCSB-ului a spus motivul: “Să-i transmiteţi”

18:49

Fotbalistul român din Serie A, dorit de Dinamo. Alte două rivale din Liga 1 “stau la pândă”

18:47

Foto„Zeul Ciung”, atacantul cu antebrațul amputat care a marcat în finala Mondialului și a cucerit trofeul

1 Tranzacţie de 40 de milioane de euro! Noi acţionari la CFR Cluj, Neluţu Varga a confirmat mutarea 2 Transfer de Liga Campionilor pentru Al-Hamlawi. Suma oferită pentru jucătorul Universității Craiova 3 40 de milioane de euro la un club din Liga 1! Anunţul momentului în fotbalul românesc: echipă de Champions League 4 Primul nume mare care vrea să plece de la FCSB! PAOK, interesată de transfer 5 Gabi Tamaş revine în fotbalul românesc. Cu ce echipă bate palma 6 Gigi Becali a bătut deja palma cu un jucător: “Am semnat pe un an”
Citește și