Foto

Imagini de senzaţie cu milionarul român care are avion privat, dar merge cu transportul în comun! Cum a fost surprins la metrou

Publicat: 25 septembrie 2024, 22:00

Comentarii
Imagini de senzaţie cu milionarul român care are avion privat, dar merge cu transportul în comun! Cum a fost surprins la metrou

Valeriu Iftime, la metrou / captura primasport.ro

Au apărut imagini de senzaţie cu milionarul român care are avion privat, dar merge cu transportul în comun! Valeriu Iftime, patronul lui FC Botoşani, dezvăluia că circulă cu metroul atunci când vine în Bucureşti.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Iftime a fost surprins circulând cu metroul, după ce a făcut dezvăluirea. Cu un rucsac în spate, patronul lui FC Botoşani a circulat ca o persoană obişnuită. Nimic nu a trădat faptul că Iftime are o avere estimată la 22-24 de milioane de euro.

Imagini de senzaţie cu milionarul român care are avion privat, dar merge cu transportul în comun! Cum a fost surprins la metrou

Da, eu merg cu metroul în București. Trebuie să fii puțin obraznic să mergi cu mașina în unele zone. E un avion mic al companiei… E complicat dacă ai un contract în Arabia, în Constanța… Când m-am dus la Paris prima dată, în ’95-’96, aveam un prieten care stătea în centru și mi-a zis să luăm metroul.

«Bă, ce sărac e ăsta, n-are mașină!». Acum, când mă duc într-un oraș mare, trebuie să fii cumva… În București, folosesc autobuzul, am traseele mele, apoi metroul și ridesharing. Dacă fac o socoteală, ies mult mai ieftin decât dacă aș merge cu mașina, s-o parchez, șofer…”, declara Valeriu Iftime pentru gsp.ro.

Milionarul din Botoşani susţinea că a pierdut circa 14 milioane de euro din fotbal. Iftime a dezvăluit că în ultimele sezoane echipa a fost pe deficit. Totuşi, FC Botoşani s-a salvat sezonul trecut, in extremis, de la retrogradare.

Reclamă
Reclamă

Botoşani a învins-o pe Mioveni la baraj. Bogdan Andone se afla pe banca Botoşaniului atunci când moldovenii au disputat barajul cu Mioveni.

După ce a salvat-o de la retrogradare pe Botoşani, Bogdan Andone s-a despărţit de echipa lui Iftime. Iftime a fost nemulţumit de jocul echipei şi de rezultate şi a decis să îl schimbe pe Andone. Despărţirea l-a costat însă pe Iftime circa 100.000 de euro. În prezent Liviu Ciobotariu, fostul antrenor al lui Sepsi, o pregăteşte pe FC Botoşani.

Nici Ciobotariu nu a reuşit să aducă revirimentul pentru echipa lui Iftime. În momentul de faţă FC Botoşani se află pe locul 15 în Liga 1, direct retrogradabil. După 9 meciuri disputate, FC Botoşani are numai 7 puncte. Moldovenii au de disputat o restanţă cu FCSB.

Reclamă
Valeriu Iftime, achitând călătoria cu metroul / captura primasport.ro
Valeriu Iftime, achitând călătoria cu metroul / captura primasport.ro

Valeriu Iftime a dezvăluit suma uriaşă pe care a pierdut-o sezonul trecut! Care e cea mai mare greşeală făcută în fotbal

Valeriu Iftime a dezvăluit suma uriaşă pe care a pierdut-o sezonul trecut! Iftime a susţinut că „gaura” în urma campionatului trecut este de 3 milioane de euro.

Iftime a scos echipa la vânzare, dar a subliniat că nu a primit nicio ofertă serioasă. Ceruse o scrisoare de garanţie de 3 milioane de euro, dar nu i-a oferit nimeni una.

„(n.r: Domnule Iftime, în cei 20 de ani care e cea mai mare greșeală?) Anul trecut când am crezut în Croitoru, că face o echipă nouă. Și m-a costat mult… Mersul până la retrogradare, a fost o greșeală colosală! (n.r. V-a costat moral sau și material?) Material foarte tare! (n.r: Cam cât e gaura?) Trei milioane… Și ele se continuă. Foarte mulți bani pierduți pentru un gest de neatenție. Plus că eu am crezut că mă las… Voiam să mă las și găseam altceva ce să fac. Aveam proiectele mele personale. Am căutat doi ani să o vând.

Am avut tot felul de panglicari care-mi povesteau că vin să facă bani. Când îi aud că vor să facă bani cu echipa din Botoșani eu intru în pământ! Gata, uită! Am cerut trei milioane de euro prin scrisoare de garanție pentru trei ani. N-a adus nimeni… Am zis că le mai dau eu un milion, dar să-mi garanteze că-mi țin fotbalul. N-am găsit pe nimeni”, a declarat Valeriu Iftime pentru sursa citată mai sus.

În afară de fotbal, Valeriu Iftime are afaceri în imobiliare şi în domeniul energiei. Recent, Iftime a intrat şi în politică. A candidat pentru şefia Consiliului Judeţean Botoşani şi a reuşit să câştige, la limită, alegerile. Diferenţa dintre Iftime şi principalul său contracandidat a fost de circa 230 de voturi.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cum se va încheia derby-ul etapei din Liga 1: Universitatea Craiova - Dinamo?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
15:22

Farul a câștigat Liga de Tineret și va reprezenta România în UEFA Youth League

15:06

Costel Gâlcă, meci de totul sau nimic cu Daniel Pancu, în Rapid – CFR: „E ultima șansă. Sunt ambiții mari”

14:33

„Să-și aștepte rândul”. Liviu Ciobotariu, reacție categorică despre situația fiului său de la Rapid

14:10

Hakan Calhanoglu se pregătește de petrecerea de titlu cu Inter și Cristi Chivu. Ce a postat în ziua meciului cu Parma

13:55

Au promovat în premieră și au fost felicitați de președintele țării: „Le urez mult succes”

12:39

Starul lui Chelsea ar putea rata convocarea la Campionatul Mondial. Rivalul din Premier League cu care se luptă pentru convocare

1 Rezultatul de care mai are nevoie Cristi Chivu la Inter pentru a câştiga titlul, după ce Napoli a remizat cu Como 2 “Mai bine nu-l am în fața mea”. Dani Coman, dezlănțuit la adresa propriului jucător: “Să nu te ducă capul…” 3 FotoÎn plin proces de divorţ, Ioana Năstase a luat o decizie radicală în privinţa lui Ilie Năstase! 4 FotoDavid Miculescu și-a cumpărat o mașină de lux. Octavian Popescu și-a însoțit colegul de la FCSB 5 Ilie Dumitrescu, variantă “bombă” pentru banca FCSB-ului! Mesaj direct pentru Gigi Becali: “Ar fi o lovitură” 6 S-a stabilit a doua echipă promovată în Premier League. O fostă câștigătoare de Cupa UEFA revine după un an
Citește și