Ionuţ Rada e dependent de tehnologie. Programul de fitness pe care l-a dezvoltat poate fi învăţat de oricine cu ajutorul telefonului mobil.
Ionut Rada a renunţat la fotbal acum 5 ani, iar cu ajutorul tehnologiei a început o nouă viaţă. Fostul fundaş predă lecţii de fitness online.
“Pot spune că tehnologia m-a ajutat. În ceea ce priveşte proiectul cu Rada Way, mă ajută foarte mult“, a spus Ionuţ Rada.
Rada a studiat mult înainte să pornească la noul drum. “A trebuit să citesc, a trebuit să particip la cursuri. Îmi pierdeam vorbele, aveam emoţii când trebuia să vorbim în faţa oamenilor, iar una dintre cărţi m-a ajutat mult. ABC-ul psihopatului“, a mai spus Ionuţ Rada.
Rada le recomandă fotbaliştilor care încă joacă să se gândească din timp la viitor.
“Trebuie să fie conştienţi că trebuie să înveţe. Asta le recomand să citească, să fie dispuşi la învăţare, să fie deschişi la lucruri noi“, a fost sfatul lui Ionuţ Rada. Aplicaţiile din telefonul mobil îi sunt de mare ajutor.
“Eu cred că rămân cu Facebook-ul, e o platformă poate pentru noua Generaţie învechită, dar o platformă foarte bine aşezată. Instagram, Tik – Tok. (n.r. – Dacă i-ai pune un nume telefonului tău, cum i-ai zice?) The Rada Way că face parte din generatia mea. telefonul este de nelipsit, de neînlocuit“, a mai spus Rada.
- A lipsit de la înmormântarea lui Mircea Lucescu și a rupt tăcerea: „Din păcate…”
- Averea uriașă pe care o lasă familiei omul care a scris istorie. A murit după ce a făcut cancer
- Dieta cu care Piţurcă se menține într-o formă remarcabilă la 70 de ani! “Poate beau și un pahar de vin”
- Nu s-au mai ferit! Cum au fost surprinşi Lewis Hamilton şi Kim Kardashian
- Un campion la ultramaraton a murit la numai 35 de ani, în timp ce încerca să doboare un record!
































