Simona Halep a fost aproape de a da marea lovitură a carierei. După ce s-a măritat cu Toni Iuruc sportiva noastră s-a despărţit de australianul Darren Cahill şi a încercat să-şi aducă un antrenor celebru.
Lovitură totală pentru Simona Halep
Simona Halep i-a făcut o propunere total neaşteptată lui Ilie Năastase după ce s-a despărţit de Darren Cahill. Simona Halep s-a întâlnit cu Ilie Năstase la doar câteva ziile după despărțirea de Darren Cahill, iar constănțeanca l-a invitat pe „Nasty” să asiste la antrenamentele ei. Ilie Năstase nu a acceptat propunerea, motivul fiind dezvăluit chiar de Simona Halep.
Simona și-ar fi dorit ca Ilie să o antreneze part-time, dar se pare că primul lider ATP nu are răbdarea necesară pentru acest job. Fostul mare jucător are alte planuri în perioada următoare, dorindu-și un copil cu soția sa, Ioana Simion.
Simona Halep, refuzată de Ilie Năstase
Simona Halep a dezvăluit că i-a propus lui Ilie Năstase să o însoțească la antrenamente, dar Nasty a refuzat. „M-am întâlnit ieri cu Ilie Năstase și i-am zis că oricând dorește poate veni la antrenamente. A zis că mai bine nu! E puțin epuizant cu mine, așa că nu cred că îi place”, a spus Simona Halep, conform telekomsport.ro.
Totuși, Simona s-a reorientat repede. L-a adus în staff-ul sîu pe Adrian Marcu, tehnician cu care a mai colaborat în anul 2013, atunci când și-a început ascensiunea în tenisul mondial. Adrian Marcu va îndeplini rolul de coantrenor alături de Daniel Dobre, aflat deja în echipa Simonei Halep.
Românca a avut o colaborare fructuoasă cu Darren Cahill, dar cei doi au ales să meargă pe drumuri separate: „După șase ani minunați, eu și Darren am decis că e timpul să punem punct colaborării! Mulțumesc D pentru tot, pentru că m-ai făcut o jucătoare mai bună și un om mai bun!”, a fost mesajul postat, săptămâna trecută, de către Simona Halep, pe rețelele sociale.
- Lovitură totală pentru Simona Halep
- A fost refuzată de Ilie Năstase
- Qatar - Elveţia e în direct sâmbătă, de la 22:00, pe Antena 1 şi în AntenaPLAY
- Brazilia - Maroc e în direct duminică, de la 01:00, pe Antena 1 şi în AntenaPLAY
- Averea lui Cristiano Ronaldo la 41 de ani. Când era mic, era sărac lipit! Acum se numără printre miliardarii lumii
- Porecla bizară a noului iubit al Simonei Halep. Părinţii fostei sportive au intrat în pământ de ruşine când au aflat
- Omul care a preluat o afacere imensă de la Ion Țiriac la 24 de ani candidează! “Personaje nocive”
- Casa săracă în care a crescut Gică Hagi. Cui i-a donat-o “Regele”. Gestul pe care puţini l-ar face
- Ce mesaj de la Putin i-a transmis Roman Abramovici lui Zelenski. Cei doi s-au întâlnit în secret: “Suntem dispuşi”
































