Închide meniul

Mesajul lui Cătălin Moroşanu, care a strâns peste un milion de vizualizări în doar câteva ore. Viralul momentului în România

Antena Sport Publicat: 4 octombrie 2021, 14:07

Comentarii
Mesajul lui Cătălin Moroşanu, care a strâns peste un milion de vizualizări în doar câteva ore. Viralul momentului în România

Facebook Cătălin Moroșanu

Imaginea cu tânărul Sergiu, care anul trecut a mers călare pe cal până la Maternitatea Iaşi, pentru a-şi vizita soţia care a născut, l-a sensibilizat pe Cătălin Moroşanu. În acel moment, Moroşanu a decis să se implice în cazul lui Sergiu Ciobotariu, care locuia în condiţii inumane.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Impresionat de situaţia materială precară, Cătălin Moroşanu a strâns în numai două săptămâni 43.000 de euro. Cu o parte din bani, Moroşanu i-a luat o casă nouă lui Sergiu Ciobotariu, iar diferenţa de 6 mii i-a virat-o într-un cont. Mai mult, Moroşanu a vrut să îi ofere şi un loc de muncă tânărului “călăreţ” din Iaşi, dar planul nu s-a concretizat.

Ulterior, tânărul Sergiu a făcut un gest incredibil. Acesta şi-a vândut casa primită de la Moroşanu, spre dezamăgirea fostului mare luptător.

Întreaga poveste pe care Cătălin Moroşanu a relatat-o la AS.ro LIVE a devenit virală pe reţelele de socializare. În numai câteva ore, clipul a strâns peste un milion de vizualizări pe pagina de Facebook Antena Sport şi pe contul de Tik Tok al Antena Sport.

Astfel, pagina de Facebook, clipul a strâns peste 700 de mii de vizualizări, în timp ce pe Tik Tok a fost vizualizat de peste 650 de mii de ori.

Reclamă
Reclamă

Cătălin Moroşanu, dezamăgit de atitudinea lui Sergiu Ciobotariu

Cătălin Moroşanu s-a arătat dezamăgit de atitudinea pe care a avut-o tânărul Sergiu Ciobotariu. Deşi i-a oferit o casă nouă şi condiţii de trai decent, tânărul “călăreţ” a decis să vândă casa şi să se întoarcă în mahala.

L-am ajutat. Primeam telefoane de la oameni. Câte lucruri a primit de la toţi românii, au donat haine. Avea cont de euro şi cont de lei. În două săptămâni şi jumătate, am strâns 43.000 de euro. I-am găsit casă la 37.000 de euro. I-a lăsat fostul proprietar carne în frigider, că avea nevoie. Primul lucru pe care l-am văzut că scârţâie, am vrut să îl angajez, l-am progranat la vizita medicală, nu mi-a mai răspuns la telefon, nici el, nici fratele lui, nici tatăl lui.

Reclamă

M-am supărat pe el, vorbisem în Iaşi să îl angajez. Aflu dup-aia că a condus maşina fără carnet, dar toţi greşim. M-a deranjat că s-a mutat de acolo, a cheltuit toţi banii şi s-a întors tot în sărăcia aia, în mocirla aia”, a dezvăluit Cătălin Moroşanu la AS.RO LIVE.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va mai prinde Louis Munteanu echipa naţională după transferul la DC United
Loading ... Loading ...
Citește și:
16:13
Neluțu Varga a intervenit, după ce Daniel Pancu l-a lăsat în România pe Ciprian Deac: „Sunt deranjat”
16:00
LIVE SCOREDinamo – Young Boys şi Craiova – Konyaspor se joacă ACUM. Amicale tari în Antalya pentru echipele româneşti
15:54
Parma – Inter, 21:45, LIVE SCORE. Cristi Chivu se luptă cu fosta lui echipă
15:30
Eliza Samara – Kuai Man (16:30) şi Bernadette Szocs – Sabine Winter (17:40), la WTT Champions Doha, în AntenaPLAY
15:01
Cel mai nou transfer de la FCSB, marele regret al lui Adrian Mititelu: “FCU Craiova ar fi fost altă echipă”
14:29
Lamine Yamal, primul în clasamentul celor mai valoroşi jucători din lume! Cine completează podiumul
1 Gigi Becali s-a întâlnit în trafic cu un fost fotbalist al FCSB şi a răbufnit: “Am pierdut 20 de milioane de euro din cauza ta!” 2 FotoRăsturnare de situaţie în divorţul lui Ilie Năstase de soţia lui, Ioana! Anunţul fostului mare tenismen român 3 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. FC Argeș și-a vândut o vedetă 4 Românul care a jucat în Liga Campionilor a ajuns şofer de Bolt. Câţi bani ia pe o cursă 5 Rapid, gata să cedeze 3 jucători pentru a lua un fotbalist de la o rivală: “Nu cred că a contat golul cu FCSB” 6 Gigi Becali vrea să-l transfere pe “noul Bourceanu” la FCSB
Citește și