Mihai Stoica a fost marcat de decesul Reginei Elisabeta a II-a a. Managerul general de la FCSB se afla la Londra, unde FCSB a jucat cu West Ham în UEFA Conference League.
Regina Elisabeta a II-a a încetat din viaţă ieri, 8 septembrie, la vârsta de 96 de ani. Era cel mai în vârstă monarh al lumii.
Mihai Stoica, marcat de decesul Reginei Elisabeta a II-a
„(n.r. – suporterii români) Senzaţional! Senzaţionali! Londra azi a fost… S-a vorbit româneşte în ea, toată lumea vorbea despre Steaua şi meciul din serara asta. Păcat că n-a durat mai mult… Nu are importanţă.
Nu s-a pus problema amânării. Mi-e dat să trăiesc nişte chestii pe care unii nu le trăiesc toată viaţa. Eram în Barcelona când a murit Cruyff, eram în Craiova la moartea lui Ilie Balaci. Acum, în Londra la moartea reginei. Cei prezenţi aici au cântat începutul imnului. Sunt momente istorice, e impresionant. E cel mai longeviv suveran din istoria Marii Britanii”, a declarat Mihai Stoica, potrivit orangesport.ro.
Moment de reculegere înainte de West Ham – FCSB
A avut loc un moment de reculegere înainte de West Ham – FCSB, după ce Regina Elisabeta a II-a a murit. Jucătorii celor două echipe au purtat banderole negre înaintea de intrarea pe stadion.
În semn de respect pentru Regina Elisabeta a II-a, imnul UEFA Conference League nu s-a mai auzit pe stadion. În timpul momentului de reculegere, suporterii lui West Ham au intonat „God Save the Queen”, imnul Angliei.
Paying tribute to Her Majesty Queen Elizabeth II at London Stadium tonight. pic.twitter.com/Ef2jE50h0S
— West Ham United (@WestHam) September 8, 2022
„Clubul West Ham United este profund întristat de moartea Reginei Elisabeta a II-a. Gândurile și sincerele noastre condoleanțe sunt alături de Familia Regală.
Ne alăturăm națiunii în doliu pentru pierderea ei. Odihnește-te în pace, Maiestate”, a transmis West Ham.
Regina Elisabeta a II-a a încetat din viaţă
Regina Marii Britanii a murit după 70 de ani de domnie. Lumea sportului a reacţionat imediat după anunţul care a îndoliat o lume întreagă.
”Regina a murit în pace la Balmoral”, a anunţat Palatul Buckingham. Charles este astfel noul Rege al Marii Britanii și Irlandei de Nord.
Conducătorii Premier League au avut o primă reacţie după decesul care a îndoliat mapamondul.
„Suntem profund întristaţi să auzim vestea morţii Majestății Sale Regina Elisabeta a II-a. Gândurile noastre sunt alături de Familia Regală și de toată lumea care este în doliu pentru pierderea Majestății Sale”, a fost mesajul publicat pe contul de Twitter.
- Mihai Stoica, marcat de decesul Reginei Elisabeta a II-a
- Mesajul transmis de managerul general de la FCSB
- Franţa - Anglia, finala mică a Campionatului Mondial, e duminică, de la ora 00:00, în direct pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Spania - Argentina, finala Campionatului Mondial 2026 e duminică, de la ora 22:00, live pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Afacerea de 22 de miliarde de dolari deschisă în România de Todd Boehly, acţionarul lui Chelsea
- Ce pensie a încasat Mitică Dragomir în iulie 2026: „Au venit banii!” Suma fabuloasă
- Secretul lui Victor Pițurcă: ce alimente nu mănâncă la 70 de ani!
- Cât costă să te cazezi un weekend pe litoralul românesc, la hotelurile deținute de Gică Hagi și Simona Halep
- Adevărul despre relaţia dintre Simona Halep şi Dorin Mateiu. Ce s-a întâmplat între ei, în Dubai
































