Naomi Osaka are mama japoneză, din Nemuro, şi tatăl din Haiti, din Jacmel.
Naomi Osaka, gest uriaş după cutremurul din Haiti
“Este dureros să văd toată devastarea din Haiti şi simt că nu avem nicio pauză. Urmează să joc la un turneu în această săptămână şi voi dona toţi banii din premii pentru eforturile de ajutorare pentru Haiti. Ştiu că sângele strămoşilor noştri este puternic, vom continua să ne ridicăm”, a notat Osaka pe Twitter.
Naomi Osaka va juca în perioada august la turneul de la Cincinnati, unde este favorită 2. Ea va începe competiţia direct în turul secund. La Cincinnati, Simona Halep este cap de serie 12.
Haiti: Cel puţin 304 persoane au murit în urma cutremurului de sâmbătă
Cel puţin 304 persoane au murit în urma cutremurului cu magnitudine 7,2 care a avut loc, sâmbătă, în Haiti, conform BBC. Premierul Ariel Henry a anunţat că mobilizează toate resursele disponibile pentru a ajuta victimele din zonele afectate, relatează AP.
Cutremurul a afectat numeroase clădiri, inclusiv biserici şi hoteluri. În Haiti s-a declarat stare de urgenţă pentru o lună.
- Naomi Osaka va dona o sumă importantă pentru victimele din Haiti
- Peste 300 de oameni au murit în urma cutremurului de 7.2 grade Richter din Haiti
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Liga Campionilor Asiei şi Liga Campionilor Asiei 2 sunt live în AntenaPLAY
- Cum l-au numit arabii pe Cosmin Olăroiu, după ce au văzut gestul făcut de milionarul român în plină stradă!
- “E un moment istoric și pentru mine”. Nadia Comăneci, sărbătorită în Parlamentul European la 50 de ani de la 10-le din Montreal
- Gestul lui Cosmin Olăroiu despre care toată lumea vorbeşte. Imaginile au devenit virale în Dubai
- Diferenţa uriaşă de vârstă dintre Diana Şucu şi patronul Rapidului, Dan Şucu. Cum s-au cunoscut cei doi
- Michael B. Jordan, finanţatorul unui club din Premier League. Unde investeşte câştigătorul Premiului Oscar

































