O maşină a milionarului Gigi Neţoiu, atacată cu topoare de interlopi! Scene ireale: “A dat cu toporul să îl omoare! A spart geamul maşinii!”

Antena Sport Publicat: 16 ianuarie 2022, 16:43

Comentarii
O maşină a milionarului Gigi Neţoiu, atacată cu topoare de interlopi! Scene ireale: A dat cu toporul să îl omoare! A spart geamul maşinii!

Hepta

Gigi Neţoiu a oferit primele detalii cu privire la incidentul care a avut loc pe moşia sa. Conform spuselor omului de afaceri, tot scandalul a plecat de la un cioban care şi-a lăsat oile în plantaţia de vie a milionarului. Neţoiu spune că aceste lucruri se întâmplă periodic şi a acuzat în termeni duri un clan de interlopi. Scandalul s-a produs în comuna Cetate, din judeţul Dolj.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Maşina lui Gigi Neţoiu, atacată cu topoare de interlopi

De mai mult timp, acest clan a băgat oile în vie. Oamenii au anunţat poliţia ieri, după ce l-au prins în repetate rânduri. Azi s-au dus şi din nou l-au găsit acolo pe tatăl celui care a atacat şi a vrut să omoare oamenii. Şi după zece minute a venit după ei cu toporul, a dat cu toporul să-l omoare pe unul dintre angajaţi şi toporul a ricoşat din mâna lui şi a spart geamul maşinii. Au vreo 300 de capre şi distrug culturile oamenilor, le bagă în grâu, le bagă în vii şi au fost atenţionaţi. Răducan Răzvan a dat cu toporul să îl omoare direct pe unul dintre angajaţi“, a spus Gigi Neţoiu la Antena 3.

Gigi Neţoiu, implicat la 3 echipe în fotbalul românesc

Gigi Neţoiu a fost implicat la 3 echipe în fotbalul românesc. Prima echipă la care a investit a fost Rocar, echipă pe care a dus-o până în prima Ligă. Din 2000 până în 2002, Gigi Neţoiu a fost patronul Universităţii Craiova. În 2002, Neţoiu a luat mai mulţi jucători din Bănie şi a plecat la Dinamo, acolo unde a devenit acţionar alăîturi de Nicolae Badea şi Cristi Borcea.

În 2014, Gigi Neţoiu a făcut parte din “lotul” de 8 oameni din fotbalul românesc ce au fost condamnaţi în “Dosarul Transferurilor”.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine ar trebui să fie titular în poarta României la barajul cu Turcia?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
17:27

„Ăsta e atuul României. Suntem mult peste Turcia” Cea mai optimistă predicție înainte de marele meci

17:00

Tricolorul pe care se bazează Marcel Răducanu în barajul cu Turcia: “Va face diferenţa”

16:44

Suspendarea riscată de Fede Valverde, după ce și-a „secerat” un adversar în Real – Atletico 3-2

16:42

„La bine și la greu” Surpriză mare în cantonamentul naționalei: cine a venit la Mogoșoaia

16:36

VideoAntenaSport Update. Cele mai tari ştiri ale zilei de 23 martie

16:28

Decizia conducerii lui Inter în privinţa lui Chivu, după ce românul a ajuns la 4 meciuri la rând fără victorie

1 UPDATEIonuț Radu ratează sigur meciul Turcia – România. Primul verdict al medicilor 2 Mircea Lucescu i-a găsit înlocuitor lui Ionuț Radu, accidentat! Anunțul de ultimă oră venit de la FRF 3 Jucătorul care e out de la FCSB! Decizia luată de Mirel Rădoi spune totul 4 Transfer la Dinamo. Cine vine în locul lui Boateng? Nicolescu prelungește și cu Raul Opruț 5 Decizia luată de Dinamo în privinţa lui Adrian Mazilu. Anunţul lui Andrei Nicolescu: “Problema lui” 6 Bogdan Stelea, reacţie dură după ce a văzut cine l-a înlocuit pe Ionuţ Radu la naţională: “El merita!”
Citește și