Reacţia lui Gigi Becali, după ce dosarul în care a fost acuzat de spălare de bani a fost clasat: “Procurorul era aiurit”

Antena Sport Publicat: 7 octombrie 2021, 14:11

Comentarii
Reacţia lui Gigi Becali, după ce dosarul în care a fost acuzat de spălare de bani a fost clasat: Procurorul era aiurit

SportPictures / Cosmin Iftode via Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Gigi Becali s-a arătat mulţumit de decizia luată de instanţă şi respinge încă o dată acuzaţiile din dosar.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gigi Becali, reacţie după decizia în dosarul în care a fost acuzat de spălare de bani

Procurorul DNA era aiurit. Drept dovadă că dosarul s-a clasat. Nu avea niciun temei ceea ce a cerut respectivul procuror. Mai ales că despăgubirile nu au fost trimise de la o persoană, nici măcar de la ANRP. Ci după o decizie a Înaltei Curți de Casație și Justiție.

Cum să îl pună pe nepotul meu să returneze o sumă pe care a obținut-o în urma deciziei de la Înalta Curte. Nu are cum. Am văzut că eram băgat și eu, că risc să returnez anumite sume de bani. Dar nu există așa ceva”, a declarat Becali pentru fanatik.ro.

Gigi Becali nu a scăpat de emoţii, chiar dacă dosarul a fost clasat

Chiar dacă a fost clasat dosarul, Becali şi Geambazi nu se pot considera scăpaţi de emoţii. Dacă evaluatorul care a supraevaluat terenul din Voluntari va fi condamnat, aceştia ar putea fi trimişi în faţa judecătorilor, în civil. Asta pentru a restitui suma pe care ar fi obţinut-o ilegal către stat.

Cum să îmi facă proces în civil când banii i-a luat nepotul (n.r. – Vasi Geambazi), după o decizie în instanță. Singurul lucru, doar să schimbe decizia în instanță. Și cumva să oblige la returnarea sumei, dar deja sunt două decizii judecătorești. În acest sens nu se mai poate schimba nimic.

Reclamă
Reclamă

Mă și ia capul când citesc câte prostii se scriu. Nu am riscat nimic în acest proces, drept dovadă că dosarul a fost clasat în doi timpi și trei mișcări”, a mai spus patronul FCSB pentru sursa mai sus citată.

Becali şi Geambazi au fost puşi sub acuzare în dosarul legat de terenul din Voluntari a cărui valoare ar fi fost mărită artificial. Astfel, nepotul latifundarului din Pipera a fost despăgubit cu o sumă uriaşă, 60 de milioane de euro.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Câte goluri va marca Lionel Messi în Argentina - Capul Verde?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
18:30

LIVE VIDEOCalificările pentru sprint în MP al Marii Britanii, ACUM pe Antena 3 CNN şi AntenaPLAY. Hamilton, cel mai rapid în antrenament

18:25

Lovitură devastatoare pentru Carlo Ancelotti! Ratează meciul contra Norvegiei lui Erling Haaland

18:17

Programul zilei a 23-a de la Campionatul Mondial | Argentina lui Lionel Messi luptă cu revelația Capul Verde

17:59

Mirel Rădoi vrea să transfere un jucător important al FCSB-ului! Fotbalistul şi-a dat acordul pentru mutare

17:54

OFICIAL | Eliminat de la Cupa Mondială, prezentat imediat de Bayern Munchen! A costat 50 de milioane de euro

17:11

Julian Nagelsmann și suma uriașă încasată după ce va fi demis! Își încheie mandatul pe banca Germaniei

1 VIDEOE oficial! Fotbalist de la Benfica, transferat de Universitatea Craiova 2 VIDEOCe le-a spus arbitrul croaţilor după cea mai controversată fază de la Mondial, din minutul 90+13 al partidei cu Portugalia 3 Comunicatul FIFA după scandalul golului anulat în minutul 90+13 la Portugalia – Croaţia 2-1 4 “De ce l-ați scos pe Ronaldo?”. Răspunsul tranșant al lui Roberto Martinez după “thriller-ul” Portugalia – Croația 5 Tragedie în fotbal. Fotbalistul a fost ucis: “Se căsătorise în urmă cu doar cinci luni” 6 Dinamo transferă atacant. Andrei Nicolescu: “Ne-am înţeles!”
Citește și