Robinho, condamnat la 9 ani de închisoare! Fostul star de la Real Madrid, AC Milan și Manchester City a participat la un viol în grup

Dragoș Vasile Publicat: 19 ianuarie 2022, 20:38

Comentarii
Robinho, condamnat la 9 ani de închisoare! Fostul star de la Real Madrid, AC Milan și Manchester City a participat la un viol în grup

Profimedia

Robinho, condamnat la 9 ani de închisoare

Curtea de Casaţie din Roma, ultima instanţă din Italia, a confirmat condamnarea lui Robinho şi a lui Ricardo Falco la nouă ani de închisoare pentru viol, informează Corriere dello Sport, citat de news.ro.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Avocaţii lui Robinho au susţinut că nu a fost vorba de un viol, ci de un act sexual consensual.

Faptele pentru care Robinho a fost condamnat datează din 2013. Şase persoane ar fi participat la un viol în grup, însă patru nu au fost identificate de anchetatori. Robinho era legitimat atunci la AC Milan.

Robinho a participat la viol în grup în 2013

Fotbalistul a participat la violarea în grup a unei albaneze atunci în vârstă de 23 de ani, într-o discotecă din Milano.

Robinho şi prietenii săi „au îmbătat-o și au umilit-o cu brutalitate, manifestând un dispreț deosebit” până când a devenit inconştientă şi incapabilă să opună rezistenţă. Apoi au întreţinut cu ea “raporturi sexuale multiple şi consecutive”, potrivit Corriere della Serra.

Reclamă
Reclamă

În primă instanţă, jucătorul brazilian şi prietenul lui Ricardo Falco au fost condamnaţi la 23 noiembrie 2017.

În decembrie 2020, condamnarea la nouă ani de închisoare a fost menţinută în apel de o instanţă din Milano.

În vârstă de 37 de ani, Robinho a evoluat de-a lungul carierei la cluburi uriașe, precum Real Madrid, Manchester City și AC Milan.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va califica Gică Hagi România la EURO 2028?
Loading ... Loading ...
Citește și:
16:11

Jaqueline Cristian, calificare senzațională în turul doi la Madrid! Românca, victorie după ce a salvat 3 mingi de meci

15:49

Un fost jucător al Rapidului, propus antrenor la FCSB! A antrenat şi în Turcia

15:34

Barcelona, anunţ de ultim moment despre Lamine Yamal. Ce se întâmplă cu participarea la Campionatul Mondial 2026

15:17

“Preţul corect” pentru Lorenzo Biliboc: 2,5 milioane de euro. Giovanni Becali, detalii despre transfer

14:53

Încă un contestatar la Gică Hagi: “Nu sunt foarte convins că are capacitatea de a fi selecţioner”

14:53

Fanii Rapidului au ieşit la atac, după ultimele rezultate. Protestul anunţat: “Nu putem rămâne indiferenţi”

1 De asta a ajuns Chivu un zeu la Inter! Răspunsul genial când a fost întrebat de scandările fanilor 2 El este antrenorul care „ar face o bijuterie din FCSB”. Înlocuitorul lui Mirel Rădoi activează în Liga 1 3 300.000 de euro pentru un nou contract. Cum l-a convins Gigi Becali pe Chiricheş să semneze: “Eu am spus la nervi” 4 “Nu mai fac ca pe vremuri!” Gigi Becali schimbă abordarea la FCSB, după ce a fost refuzat de Charalambous: “Gata” 5 “Ne poate duce în Europa”. Gheorghe Mustaţă şi-a ales favoritul pentru banca FCSB-ului: “Asta e propunerea mea” 6 Ce surpriză: unde va ajunge Elias Charalambous după ce a refuzat-o pe FCSB
Citește și