Închide meniul

Ronaldinho, mesaj în miez de noapte despre România după evenimentul de la Cluj: “Invitați-mă din nou”

Publicat: 15 iunie 2025, 9:10

Comentarii
Ronaldinho, mesaj în miez de noapte despre România după evenimentul de la Cluj: Invitați-mă din nou

Ronaldinho, la Cluj/ Facebook Ronaldinho

Ronaldinho a postat un mesaj în miez de noapte despre România, după ce a fost prezent la Cluj, la Sports Festival. Starul brazilian s-a declarat plăcut surprins după experienţa avută în ţara noastră.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Vedete ale fotbalului internaţional au făcut spectacol, sâmbătă, la Sports Festival de la Cluj-Napoca, la evenimentul „Ronaldinho & Friends” care a avut ca protagoniste All Stars Team şi Team Romania. Meciul s-a terminat la egalitate, scor 12-12.

Ronaldinho, mesaj în miez de noapte despre România după evenimentul de la Cluj

În jurul orei 02:00 dimineaţa, Ronaldinho a postat un mesaj pe paginile sale oficiale de socializare. Acesta a transmis că a avut parte de o primire frumoasă în România şi abia aşteaptă să fie din nou invitat.

“Mulțumesc, România, pentru primirea călduroasă și pentru afecțiune!!! Sunt foarte fericit că am petrecut câteva zile în această țară frumoasă, cu un popor atât de vesel și care iubește fotbalul…

Evenimentul a fost un succes, invitați-mă din nou și mă întorc cu drag!”, a notat Ronaldinho, pe Facebook.

Reclamă
Reclamă

Dincolo de rezultat, publicul a trăit un adevărat regal fotbalistic, oferit de unii dintre cei mai iubiţi jucători ai lumii. Ronaldinho (45 de ani), fost Balon de Aur, a fost acompaniat de staruri precum Robert Pires, Adriano, Marco Materazzi, Wesley Sneijder, Jens Lehmann, Ricardinho, Kevin Kurányi şi Cristian Zaccardo, sub conducerea antrenorului Felix Luz.

De partea cealaltă, echipa României i-a reunit pe Eric de Oliveira, Mirel Rădoi, Adrian Mutu, Bogdan Lobonţ, Răzvan Raţ, Cosmin Contra, Adrian Ilie, Alexandru Chipciu şi Florin Cernat, coordonaţi de pe margine de Ioan Ovidiu Sabău. Meciul s-a jucat în format 5+1, cu două reprize a câte 30 de minute şi o pauză de 20 de minute.

Toate biletele pentru meci au fost vândute integral în doar câteva ore de la punerea în vânzare, în două etape care au generat interes record.

Reclamă

Cea de-a şasea ediţie SPORTS FESTIVAL, cel mai mare eveniment multi-sportiv din România dedicat sportului de masă, are loc în 12-15 iunie 2025, la Cluj-Napoca. După o ediţie de succes organizată în 2024, cu titani ai tenisului mondial, organizatorii au pregătit noi surprize şi provocări iubitorilor de sport. Evenimentul se desfăşoară, ca de obicei, în zona platoului Cluj Arena, Aleea Stadionului, Radisson Garden, Parcul Central, părculeţul de copii din proximitatea stadionului şi Parcul Iuliu Haţieganu.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Cine sunt vinovaţii pentru situaţia în care a ajuns FCSB?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
11:20
“Eu zic că avem antrenori!” Meme Stoica, credit pentru Elias Charlambous şi Mihai Pintilii
10:49
Răzvan Lucescu a răbufnit la adresa arbitrajului după meciul Lyon – PAOK: “A fost oribil!”
10:31
Decizia luată de Mircea Lucescu în cazul lui Nicolae Stanciu după ce s-a transferat în China: “Am vorbit”
10:20
Amenzi după FCSB – Fenerbahce. Dosar penal şi pentru substanţe interzise
9:55
CSA Steaua: “Vom notifica FRF.” Măsura luată după ce ÎCCJ a confirmat că palmaresul nu este deţinut de echipa lui Gigi Becali
9:23
Transferul se face astăzi! Mutarea a fost anunţată de Gigi Becali: “Ne-am înțeles”
1 FotoE multimilionar, dar iubita lui superbă câştigă mai mulţi bani decât el: “Ne întrecem”! Sumele uriaşe încasate 2 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. Timo Werner va fi adversarul lui Louis Munteanu 3 Charalambous a aflat după FCSB – Fenerbahce decizia luată de Gigi Becali. A fost luat prin surprindere: “Nu am fost informat” 4 Gigi Becali a făcut praf doi jucători de la FCSB, după egalul cu Fenerbahce: “Cu din ăştia nu poţi” 5 Ștefan Baiaram, transfer în Germania. Mutarea carierei pentru jucătorul Universității Craiova 6 Denis Alibec semnează și pleacă de la FCSB! Echipa care îl transferă pe atacantul renegat de Gigi Becali
Citește și