Închide meniul

Şerban Copoţ, campion naţional la Yachting! Prezentatorul iUmor a câştigat şi Cupa României. “Am început de la 9 ani și am rămas îndrăgostit de acest sport”

Antena Sport Publicat: 5 octombrie 2022, 10:57

Comentarii
Şerban Copoţ, campion naţional la Yachting! Prezentatorul iUmor a câştigat şi Cupa României. Am început de la 9 ani și am rămas îndrăgostit de acest sport

Şerban Copoţ, campion naţional la Yachting / Instagram https://www.instagram.com/serbancopot/

Şerban Copoţ, campion naţional la Yachting! Cunoscutul prezentator al emisiunii iUmor e campion şi când vine vorba de sport! Colegul nostru de la Antena 1 a câştigat titlul naţional la Yachting la Clasa 2, alături de echipajul Hope.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Omul care face o echipă perfectă cu Dan Badea la iUmor a sărbătorit cum se cuvine victoria, alături de colegii din echipaj, cu şampanie. “Echipajul Hope este numărul 1”, a fost anunţul făcut care a fost însoţit de celebrul hit al lui Queen, “We are the Champions”.

 
View this post on Instagram
 
A post shared by Serban Copot (@serbancopot)

Şerban Copoţ, campion naţional la Yachting

Succesul a venit după ultima etapă disputată weekend-ul trecut şi nu este singurul trofeu adjudecat de Copoţ şi echipajul din care face parte. Aceştia şi-au trecut în palmares şi Cupa României.

“Pasiunea pentru sailing o am din familie. Tata și doi frați de-ai mei sunt navigatori, deci se poate înţelege de ce am fost atras de sporturile de apă. Am început de la 9 ani și am rămas îndrăgostit de acest sport de atunci. Cu niste intermitențe îl practic de 32 de ani”, spunea, în această vară Copoţ, pentru www.a1.ro.

Reclamă
Reclamă
 
View this post on Instagram
 
A post shared by Serban Copot (@serbancopot)

“Nu am foarte mult timp să aloc acestei pasiuni, dar mă bucur că echipajul Hope (campionii nationali en-titre) mă primește cu drag de cate ori îmi permite programul”, a adăugat el.

Faptul că Şerban se simte în largul său la bordul ambarcaţiunilor are legătură cu faptul că el este absolvent al Liceului de Marină Civilă din Constanţa.

Reclamă

Șerban Copoț a câștigat aurul la o celebră competiție de sailing

În această vară, Şerban Copoţ a adus un trofeu în România, după ce a câştigat o competiţie internaţională.

„Weekendul acesta s-a desfășurat Friendship Regatta Varna, au fost 3 zile în care au fost 5 curse superbe. Am reușit performanța de a câștiga 4 din cele 5 curse și prin urmare am luat locul 1 la clasa de bărci A2, deci trofeul Varna a venit în Romania. A fost o regatta plină de peripeții la care au participat cam 40 de echipaje”, spunea Copoţ, pentru sursa citată mai sus.

Pe Şerban Copoţ îl puteţi vedea în fiecare duminică, de la ora 20:00, pe Antena 1 şi AntenaPLAY, în cadrul emisiunii iUmor.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce va face FCSB cu Bologna după umilinţa din campionat cu Metaloglobus?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
9:11
Oklahoma City Thunder, victorie la debutul în noul sezon din NBA
9:04
Anunţul făcut de Cristi Chivu după a şaptea victorie consecutivă la Inter. Cum a cucerit vestiarul de pe Meazza
8:38
Antonio Conte a răbufnit după ce Dennis Man şi PSV au distrus-o pe Napoli, în Champions League
8:31
FRF, mesaj pentru Dennis Man după dubla din Liga Campionilor
8:16
Dennis Man, prima reacţie după ce a fost omul meciului în PSV – Napoli 6-2: “Devin din ce în ce mai bun”
0:35
Cristi Chivu a câştigat vestiarul lui Inter, după a şaptea victorie la rând: “Este un antrenor puternic”
1 Andrea Mandorlini, dat afară de la CFR Cluj. Înlocuit cu nume sonor din “Generaţia de Aur” 2 Şi Dan Petrescu a intrat pe lista lui Mureşan. Se bate cu un alt component al “Generaţiei de Aur” pentru banca CFR-ului 3 Vlad Dragomir, anunţ despre transferul la FCSB. L-a sunat Meme, ce s-a decis! 4 PSV – Napoli 6-2, Leverkusen – PSG 2-7 și Union SG – Inter 0-4. Spectacol total în Champions League. Rezultatele serii 5 Cine pune sechestru pe stadionul Rapidului. Lovitură pentru Dan Şucu! 6 De la FCSB şi Sassulo, transfer în Liga 3 din România: “Bine ai venit!”
Citește și