Ajuns la 35 de ani, acesta este acuzat de crimă cu premeditare. Asta după ce Sezer ar fi cerut anumite indicaţii de orientare în trafic de la anumiţi oameni aflaţi la un picnic.
Sezer Ozturk a ucis un om! “A scos arma şi a tras”
Totul a degenerat neaşteptat şi Ozturk a scos pistolul pe geamul bolidului său de lux şi a tras! Un om a fost ucis şi alţi patru sunt internaţi în spital. Teribila tragedie a avut loc pe 19 septembrie, iar Sezer este dat în urmărire generală.
“Mi-a spus să nu mă implic, că el are altă țintă. A încărcat arma și a tras. Totul a avut loc foarte rapid. Nici nu am avut timp să realizăm. Un om tocmai murise în fața noastră. Ca și cum nu s-ar fi întâmplat nimic, a pornit mașina și a plecat”, susţine un martor al crimei.
Fostul mijlocaş s-a retras la 30 de ani şi a evoluat pentru echipe precum Bayer Leverkusen, Germinal, Nurnberg, Manisaspor, Feberbahce sau Instanbul Başakşehir. De asemenea, el a evoluat la echipele de juniori ale Turciei, până la U20, asta chiar dacă a fost dorit şi la naţionala Germaniei.
- Sezer Ozturk s-a retras la 30 de ani
- Fostul mijlocaş a refuzat să joace pentru Germania
- Marele Premiu al Azerbaidjanului e live în AntenaPLAY, în perioada 19-21 septembrie
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Gabi Tamaş şi Dan Alexa, luaţi cu maşina de poliţie în Asia Express. Ce li s-a putut întâmpla celor doi pe “Drumul Eroilor”
- Tragedie în familia lui Costel Gâlcă! Fratele antrenorului de la Rapid a murit
- Apelul făcut de David Popovici înaintea zilei sale de naştere: “Trăieşte în grija asistentei maternale”
- Interdicţia care l-a adus pe Valentin Ceauşescu la Steaua: “Nu ajungea să câştige Cupa Campionilor”
- Edgar Davids, victima unui furt de peste 200.000 de euro! Fosta iubită, acuzată