Închide meniul

Sezonul 11 Chefi la cuțite aduce noi povești uluitoare! Un american din Hawaii, care călătorește de 8 ani în jurul lumii, vrea să-i uimească pe Chefi: ”Sunt Zeus în bucătărie!”

Dan Roșu Publicat: 24 martie 2023, 13:32 / Actualizat: 24 martie 2023, 15:37

Comentarii
Sezonul 11 Chefi la cuțite aduce noi povești uluitoare! Un american din Hawaii, care călătorește de 8 ani în jurul lumii, vrea să-i uimească pe Chefi: ”Sunt Zeus în bucătărie!”

Cătălin Scărlătescu, în timpul emisiunii Chefi la cuţite / Antena 1

Sezonul 11 al celui mai urmărit show culinar din România, Chefi la cuțite, va avea premiera maraton luni, marți și miercuri, 27, 28 și 29 martie, de la 20:30, la Antena 1. Arena competiției culinare se redeschide pentru concurenți ambițioși, care vin cu povești culinare bine asezonate în farfurii spectaculoase, dar și cu povești de viață interesante.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Unul dintre aspiranții la un loc într-una dintre echipele juraților este un american de 31 de ani din Hawaii, care și-a condimentat călătoria în jurul lumii cu participarea la audițiile pe nevăzute ale noului sezon Chefi la cuțite. ”Călătoresc de 8 ani spre toate colțurile lumii, iar România este o țară pe care mereu am vrut s-o vizitez și nu am apucat până acum. În sfârșit, am ajuns în România, am călătorit în toată țara și voi vedea unde mă duce această aventură”, a spus el.

Stilul său de viață este unul foarte curajos: ”Niciodată nu-mi fac planuri. Pot pleca mâine, pot sta pentru un an. Fac ceea ce mă face fericit, iar să călătoresc mă face, într-adevăr, fericit. În fiecare zi mă trezesc cu emoția că voi vedea ceva nou. Știu că nu pot face asta pentru totdeauna, dar o s-o fac cât de mult pot”, a mai povestit americanul care a stârnit curiozitatea Chefilor, dornici să afle rețeta financiară care îi asigură un asemenea stil de viață.

Sezonul 11 Chefi la cuțite aduce noi povești uluitoare!

”Am lucrat câțiva ani în armată, am fost parașutist înainte de a începe să călătoresc. Acum fac orice slujbă ciudată! Armata mi-a schimbat viața. Nu știam prea multe despre lume și am fost aruncat în mijlocul ei foarte repede”, și-a început acesta mărturisirea.

Cât privește priceperea lui în bucătărie, s-a declarat extrem de încrezător că îi va impresiona pe jurați, cu atât mai mult cu cât este convins că preparatele din Hawaii sunt cele mai bune din lume: ”Sunt Zeus în bucătărie!”.

Reclamă
Reclamă

Cum se va descurca el la bancul de lucru, ce verdict va primi din partea juraților, dar și ce alte povești interesante aduce noul sezon al show-ului culinar telespectatorii vor descoperi în prima ediție Chefi la cuțite, difuzată de Antena 1 luni, 27 martie, de la ora 20:30.

 

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va câştiga titlul la piloţi în Formula 1, în 2026?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
18:41
LIVE TEXTDinamo – FC Argeş 0-0. Miză uriaşă pentru play-off. Alb-roșiii nimeresc bara pe final de repriză
18:31
Radu Drăguşin şi Micky van de Ven, puşi la zid în presa din Anglia: “Niciunul nu ştie!”
18:22
Zeljko Kopic, premiat înainte de Dinamo – FC Argeș. Borna impresionantă atinsă pe banca alb-roșiilor
18:11
Nota primită de Radu Drăguşin în Fulham – Tottenham! Fundaşul român a fost al doilea cel mai bun jucător de la Spurs
17:58
Fulham – Tottenham 2-1. Spurs pierd cu Drăgușin pe teren. Echipa românului, la patru puncte de retrogradare
17:38
Costel Gâlcă știe unde se va juca titlul din Liga 1: “Cu siguranță vor fi decisive”
1 Filipe Coelho a făcut anunțul, după Craiova – Metaloglobus 2-1: „Este prima dată pentru acest club” 2 Excludere și retrogradare din Liga 1! Asta riscă FCSB dacă amenințările lui Gigi Becali devin realitate 3 Daniel Pancu anunță o decizie șocantă, după ce a calificat-o pe CFR în play-off: „Nu suntem compatibili. Ne putem despărți” 4 “Caz penal” Ministrul Apărării s-a revoltat contra CSA, după ce a anunţat că vrea să schimbe legea pentru Steaua 5 Gigi Becali nu glumește! Amendă de 20.000 de euro și excludere din primul 11 înaintea meciului cu UTA 6 Surpriza lui Mircea Lucescu pentru barajul cu Turcia! Jucătorul pe care l-ar convoca în premieră la naţională
Citește și