Închide meniul
NEWS ALERT

Şocant! Dobermanul lui Malcom Edjouma ar fi atacat şi rănit o fetiţă de 7 ani. Câinele nu avea lesă şi nici botniţă

Publicat: 11 septembrie 2024, 13:12

Comentarii
Şocant! Dobermanul lui Malcom Edjouma ar fi atacat şi rănit o fetiţă de 7 ani. Câinele nu avea lesă şi nici botniţă

Malcom Edjouma, în timpul unui meci pentru FCSB/ Profimedia

Dobermanul lui Malcom Edjouma ar fi atacat şi rănit o fetiţă de 7 ani. Câinele nu avea lesă şi nici botniţă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

O fetiţă de şapte ani a fost atacată de un câine de talie mare într-un parc din Sectorul 2 al Capitalei şi a fost rănită, fără a fi nevoie să fie transportată la spital. Animalul, un pui de dobernam care aparţine jucătorului FCSB Malcom Edjouma, era plimbat fără lesă şi botniţă.

Dobermanul lui Malcom Edjouma ar fi atacat şi rănit o fetiţă de 7 ani

Surse judiciare au declarat, pentru News.ro, că animalul aparţine jucătorului FCSB Malcom Edjouma. Incidentul s-a produs în Parcul Plumbuita 1, unde cîinele era plimbat de concubina fotbalistului.

Câinele, un pui de doberman de aproximativ şase luni, s-a apropiat de fetiţă, fără intenţia de a o muşca, probabil pentru a se juca. Fetiţa a căzut şi are câteva zgârieturi. A primit îngrijiri de la Ambulanţă, fără a fi nevoie să meargă la spital.

Francezul Malcom Edjouma, în vârstă de 27 de ani, este legitimat la FCSB din 2022.

Ştirea iniţială. 

Reclamă
Reclamă

 Ieri, 10 septembrie 2024, poliţiştii Direcţiei Generale de Poliţie a Municipiului Bucureşti – Secţia 7 Poliţie au fost sesizaţi, în jurul orei 14.30,  cu privire la faptul că, în zona unui loc de joacă, din Sectorul 2, o minoră ar fi fost atacată de un câine de talie mare. Poliţişti din cadrul subunităţii s-au deplasat cu operativitate la faţa locului, în parc fiind identificată o femeie, care plimba un câine fără lesă şi botniţă”, a transmis, miercuri, Poliţia Capitalei.

Sursa citată a peecizat că fetiţei, de 7 ani, căreia i-au fost provocate zgâieturi uşoare, i-au fost acordate îngrijiri medicale, de către un echipaj de prim ajutor.

Precizăm faptul că nu a fost necesar transportul la spital. Ulterior, la adresa menţionată s-a prezentat si deţinătorul câinelui, un bărbat de cetăţenie străină. Cazul a fost preluat de către Serviciul Protecţia Animalelor, în vederea continuătii cercetărilor şi luării măsurilor legale ce se impun”, a mai transmis sursa citată.

Reclamă

Poliţia explică faptul că cercetările sunt continuate sub aspectul săvârşirii infracţiunii de ”neluarea de către proprietarul / deţinătorul animalului a măsurilor de prevenire a atacului canin asupra persoanei”, conform OUG 55/ 2002 privind regimul de deţinere a câinilor periculoşi sau agresivi.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va câştiga Max Verstappen titlul de campion mondial în 2025?
Loading ... Loading ...
Citește și:
19:26
Valeriu Iftime avertizează granzii din Liga 1: „Pentru noi e greu să pierdem”
19:08
VIDEOGică Hagi a mers la meciul din Liga Campionilor al lui Galatasaray! “Regele”, asaltat de fani
19:06
Ajax – Benfica și Galatasaray – Union SG LIVE SCORE (19:45). Programul zilei în Champions League
18:50
Cristiano Ronaldo și-a aflat pedeapsa! Ce suspendare a primit pentru gestul golănesc din meciul cu Irlanda
18:27
Lovitură pentru Daniel Pancu! Jucătorul nu va mai juca în luna decembrie pentru CFR
18:19
Jucătorul important al FCSB-ului care s-a supărat că e certat de Gigi Becali! Vrea să plece: “Să vină cu oferta”
1 Afacerea care i-a adus lui Mihai Rotaru averea de “300 de milioane de euro”. Patronul Universităţii Craiova e putred de bogat 2 Mihai Rotaru face un dublu transfer la Universitatea Craiova! Vinde pe 10 milioane de euro, aduce un fost atacant al României 3 11 milioane de euro pentru transferul lui Louis Munteanu. A venit confirmarea 4 Marea companie din România a fost scoasă la vânzare de Gigi Becali. “Vreau să vând o fabrică…” 5 Andrei Rațiu are o nouă poreclă, după ce a “rupt norii” în Spania: “E pur și simplu o nebunie!” 6 EXCLUSIVClubul uriaş care e pe urmele lui Louis Munteanu. CFR Cluj poate da lovitura
Citește și