O surpriză de proporţii pentru Mihaela Cambei a venit la Oneşti, acolo unde toată lumea a fost impresionată de medalia de argint cucerită de halterofila noastră la Jocurile Olimpice 2024.
Pe lângă 100.000 de euro primiţi de la statul român şi maşina de lux pe care i-a făcut-o cadou Ion Ţiriac, Mihaela mai are parte de un moment special, în Oneşti. A primit un abonament nelimitat pentru orice cafea la un lanţ cunoscut de cofee shop-uri din Oneşti.
Surpriză de proporţii pentru Mihaela Cambei
“Dragă Mihaela, n-am reușit ieri să te felicităm și să-ți urăm bine ai revenit acasă! Vrem să o facem începând de astăzi, în stilul nostru, oferindu-ți în dar, până la următoarea olimpiadă, ori de câte ori vei trece pragul uneia din locațiile BRU, un abonament, fără limită, pentru orice fel de cafea îți place și îți dă suficientă energie să ridici și mai multe kilograme și să te antrenezi pentru o medalie și mai strălucitoare!”, au transmis antreprenorii din Oneşti.
Mihaela Cambei, primire fabuloasă în Oneşti
Mihaela Cambei a avut parte de o primire fabuloasă la Oneşti. Oamenii au ieşit pe străzi pentru a o vedea pe vicecampioana olimpică de la Paris.
Mihaela Cambei a reuşit o performanţă uluitoare, la Jocurile Olimpice de la Paris. Halterofila de 21 de ani a reuşit să câştige medalia de argint, la categoria 49 de kg, fiind la un pas de medalia de aur.
Cambei a fost primită ca o adevărată eroină la Oneşti, oraşul său natal. Sportiva a făcut turul oraşului într-o maşină de epocă, cu medalia de argint la gât.
Alături de Mihaela Cambei, în maşină au stat antrenorii săi, Cristina și Gheorghe Maftei, care au ajutat-o pe sportivă să devină vicecampioană olimpică, la prima ei participare la Jocurile Olimpice.
Sute de oameni au ieşit pe străzile din Oneşti pentru a o vedea pe Mihaela Cambei, care după ce a dat turul oraşului, s-a oprit şi a oferit câteva declaraţii, în faţa oamenilor.
- Petiţie adresată preşedintelui Nicuşor Dan împotriva “Legii Novak”
- Șefa echipei de tenis fete a României, Alexandra Dulgheru, încinge telefonul de la prima oră
- Marea companie din România a fost cumpărată de Mircea Lucescu. Selecţionerul României are o avere fabuloasă
- Ce se mai ştie de Gina Gogean. Marea gimnastă a României a trăit un moment greu anul trecut
- Afacerea cu care Ion Țiriac a devenit cel mai bogat român: “Oameni săraci n-am văzut”! Ce avere uriaşă are































