Închide meniul

Trupul neînsufleţit al lui Ivan Patzaichin va fi depus la sediul CS Dinamo

Dan Roșu Publicat: 5 septembrie 2021, 15:37

Comentarii
Trupul neînsufleţit al lui Ivan Patzaichin va fi depus la sediul CS Dinamo

Hepta

Dario Bonetti, antrenorul lui Dinamo, a depus deja un buchet de flori la statuia lui Ivan Patzaichin din faţa Complexul Sportiv Dinamo. “L-am cunoscut în urmă cu câţiva ani, mi-a făcut o extraordinară impresie, de modestie, de cultură, am rămas cu adevărat impresionat şi fascinat. Avea o mare cultură.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

În această dimineaţă, când am aflat vestea decesului său, mi-a părut foarte rău, este o mare pierdere pentru sportul mondial, pentru România mai ales. Nu mai putem să facem altceva decât să-l omagiem”, a declarat tehnicianul italian, citat de digi24.ro.

Ivan Patzaichin a murit. Suferea de o boală incurabilă

Ivan Patzaichin a încetat din viaţă duminică, la vârsta de 71 de ani. Familia sa a postat pe pagina sa de Facebook un mesaj în care anunţă că ”Ivan a plecat şi nu se mai întoarce”.

Sportivul a murit după o lungă suferinţă. El era internat de mai bine de o lună la Spitalul Elias din Capitală. Ivan Patzaichin s-a născut la 26 noiembrie 1949, la Mila 23, în judeţul Tulcea.

Este cvadruplu laureat cu aur la Jocurile Olimpice de vară din 1968, 1972, 1980 şi 1984 şi triplu laureat cu argint.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Pleacă Mircea Lucescu după meciul României cu San Marino?
Loading ... Loading ...
Citește și:
15:29
Mihai Stoica, avertisment dur pentru Daniel Bîrligea! Ce riscă atacantul, după ce a primit deja o amendă mare
15:11
Ciprian Marica a surprins când a fost întrebat pe cine NU vrea la baraj pentru România: “Am zis ceva rău?”
14:55
Cu Neymar în mare formă, Santos a învins-o pe Palmeiras şi a ieşit din zona retrogradării
14:52
Mesajul lui Cristiano Ronaldo, după ce a fost trimis acasă de selecționerul Portugaliei: “Pentru steagul nostru”
14:04
Adrian Mutu a caracterizat cu un singur cuvânt jocul făcut de Ianis Hagi în meciul de coşmar cu Bosnia!
13:57
Dinamo, umilită de Metaloglobus într-un amical. Zeljko Kopic a avut 10 titulari în echipa de start
1 “Parcă era balerină” Adrian Porumboiu nu l-a iertat pe un tricolor! Nici Mircea Lucescu nu a scăpat 2 Bosnia – România 3-1. Vis spulberat la Zenica! Tricolorii ratează locul al doilea în grupă 3 Răsturnare de situaţie! Decizia pe care a luat-o Mircea Lucescu despre viitorul lui, după ruşinea din Bosnia 4 Primele transferuri cerute de Costel Gâlcă la Rapid. Antrenorul şi-a făcut lista de achiziţii pentru iarnă 5 EXCLUSIVIanis Hagi, revoltat după Bosnia – România: “Nu poți destabiliza jocul așa”. Ce a spus despre scandările rasiste 6 Prima reacție din partea FRF, după eșecul României cu Bosnia: “Totul e posibil să ne luăm revanșa”
Citește și