Închide meniul
VIDEO

Un puşti de 13 ani i-a făcut cea mai tare sculptură lui Cristiano Ronaldo! Imaginile care au făcut înconjurul internetului

Antena Sport Publicat: 24 octombrie 2022, 15:52

Un puşti de 13 ani i-a făcut cea mai tare sculptură lui Cristiano Ronaldo! Imaginile care au făcut înconjurul internetului

Un puşti de 13 ani i-a făcut cea mai tare sculptură lui Cristiano Ronaldo / Cabine Desportiva

Un puşti de 13 ani i-a făcut cea mai tare sculptură lui Cristiano Ronaldo. Josue Benjamin Figueroa din Venezuela este numele copilului care a impresionat pe toată lumea. Acesta visează ca imaginile să ajungă la idolul său.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Josue este unul dintre cei mai mari fani ai lui Cristiano Ronaldo. În semn de recunoştinţă, puştiul i-a creat bustul superstarului lusitan.

Un puşti de 13 ani i-a făcut cea mai tare sculptură lui Cristiano Ronaldo

Imaginile au devenit virale, iar tânărul îşi doreşte ca lucrarea sa să ajungă la idolul său, potrivit ge.globo.com.

Nu este prima oară când lui Cristiano Ronaldo i se face o sculptură. În 2017, CR7 s-a ales cu o lucrare care a devenit virală. Lucrarea nu a fost pe placul superstarului lusitan, astfel că a fost refăcută. Costurile s-au ridicat la 100.000 de euro.

Reclamă
Reclamă

Cristiano Ronaldo a început negocierile cu altă echipă

CR7 ar fi început deja negocierile cu Inter Miami, clubul patronat de bunul său prieten, David Beckham. Jucătorul cu 5 Baloane de Aur a prins puține minute la United.

Astfel, potrivit cotidianului AS, Ronaldo este hotărât să plece de la Manchester United încă din iarnă, când va intra în ultimele 6 luni de contract și va putea negocia liber cu alte cluburi. Cristiano se gândește serios să părăsească Europa și să joace în Statele Unite.

Reclamă

David Beckham îl așteaptă cu brațele deschise în MLS, la Inter Miami. Fostul internațional englez își dorește să aducă la echipă un superstar, iar Cristiano Ronaldo este principala variantă.

Reacţia lui Cristiano Ronaldo, după ce a fost exclus din lotul lui Manchester United

Cristiano Ronaldo a oferit prima reacţie, după ce a fost scos din lotul lui Manchester United. Starul lusitan este gata să lupte pentru un loc de titular în echipa lui Erik ten Hag, şi nu ia în calcul o plecare de pe Old Trafford.

Totodată, Ronaldo a mai dezvăluit că încearcă să fie un exemplu pentru jucătorii mai tineri din echipă, şi că va da totul pentru a reveni alături de coechipierii săi cât mai repede.

„Așa cum am făcut întotdeauna de-a lungul carierei mele, încerc să trăiesc și să joc cu respect față de colegii mei, adversarii mei și antrenorii mei. Asta nu s-a schimbat. Nu m-am schimbat. Sunt aceeași persoană și același profesionst care am fost în ultimii 20 de ani în care am jucat în fotbalul de elită, iar respectul a jucat întotdeauna un rol foarte important în luarea deciziilor.

Am început de foarte tânăr, jucătorii mai în vârstă și mai experimentați au fost întotdeauna exemple extrem de importante pentru mine. Astfel, mai târziu, am încercat întotdeauna să setez un exemplu în mine pentru tinerii care au crescut în toate echipele pe care le-am reprezentat.

Din păcate nu este întotdeauna posibil asta și câteodată ‘căldura’ de moment scoate ce e mai bun din noi.

În aceste momente, simt doar că trebuie să muncesc din greu în Carrington, să îmi sprijin coechipierii și să mă pregătesc pentru tot în orice meci. Nu este o opțiune să cedezi în fața presiunii. Nu a fost niciodată. Aceasta este Manchester United și uniți trebuie să rămânem. În curând vom fi din nou împreună”, a fost mesajul transmis de Cristiano Ronaldo, pe conturile oficiale de socializare.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Se califică România la World Cup 2026?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
0:33

EXCLUSIVCe le-a transmis Mircea Lucescu jucătorilor după ce a făcut praf arbitrajul din România – Cipru 2-0

0:29

EXCLUSIV“Voi lua o decizie!” Dennis Man, anunţ despre viitorul său: Ce spune despre plecarea lui Cristi Chivu la Inter

0:23

Mircea Lucescu a făcut praf arbitrajul după România – Cipru 2-0: “Catastrofal”! De ce l-a certat pe Moldovan

0:18

VideoDennis Man, cuvinte uriaşe după victoria cu Cipru! Cum a ajuns la el numărul 10: “E mult mai importantă emblema”

0:11

EXCLUSIVAndrei Rațiu, anunț despre viitorul său după România – Cipru 2-0! Ce a spus despre plecarea de la Rayo

23:47 10 iun.

Cum arată clasamentul în grupa noastră de calificare după România – Cipru 2-0 şi San Marino – Austria 0-4!

1 FotoRomânia – Cipru 2-0. A doua victorie a tricolorilor în preliminariile World Cup 2026! Tănase şi Man au marcat 2 EXCLUSIVLovitura pe care Dan Şucu i-o dă lui Gigi Becali. Bogdan Planic, la un pas de Rapid. Negocieri intense 3 UPDATEDennis Politic a semnat cu FCSB! 4 Cum arată primul 11 al lui Mircea Lucescu pentru România – Cipru 5 UPDATESan Marino – Austria 0-4. Olanda – Malta 8-0. Finlanda – Polonia 2-1! Rezultatele serii din preliminarii 6 “Favorita de pe hârtie contează mai puțin!” Daniel Pancu, mesaj de luptă înainte de Italia U21 – România U21
Citește și