Ferrari-ul lui Carlos Sainz, cuprins de flăcări în Marele Premiu al Austriei! Imagini terifiante

Alexandru Ivan Publicat: 10 iulie 2022, 17:35 / Actualizat: 7 ianuarie 2024, 16:51

Comentarii
Ferrari-ul lui Carlos Sainz, cuprins de flăcări în Marele Premiu al Austriei! Imagini terifiante

Carlos Sainz, alături de monopostul Ferrari cuprins de flăcări / Sky Sport TV

Ferrari-ul lui Carlos Sainz a fost cuprins de flăcări în timpul Marelui Premiu al Austriei!

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Monopostul Ferrari condus de Carlos Sainz a luat foc în timpul cursei pentru Marele Premiu al Austriei, din etapa a 11-a din Formula 1.

Carlos Sainz a abandonat Marele Premiu al Austriei după o nouă defecțiune mecanică a monopostului Ferrari.

Ferrari-ul lui Carlos Sainz, cuprins de flăcări în Marele Premiu al Austriei

Carlos Sainz a fost forțat să părăsească Marele Premiu al Austriei după ce Ferrari-ul său a fost cuprins de flăcări. Mașina lui Sainz a încetinit brusc la ieșirea din virajul trei. A fost momentul când a început să iasă fum din spatele monopostului.

Reclamă
Reclamă

Mașina s-a oprit în exteriorul virajului patru și a izbucnit în flăcări câteva momente mai târziu. Focul a făcut praf caroseria monopostului. Sainz, care era încă în mașină, a făcut semne disperate cu mâna către echipajele de pompieri, pentru a fi salvat.

Carlos Sainz a părăsit circuitul dezamăgit. În etapa precedentă, pilotul spaniol câștigase Marele Premiu de la Silverstone.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine ar trebui să formeze cuplul de fundaşi centrali la naţionala României pentru meciul cu Turcia?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
11:40

De ce Gică Hagi a decis să nu mai antreneze la Farul: “Să dăm o prospețime minții”

11:21

Daniel Pancu ştie cine are prima şansă la titlu: “Sunt foarte puternici”

10:42

Florin Prunea a dat verdictul. Cine e cel mai bun antrenor din Liga 1 în acest moment

10:30

Un fost atacant din Giuleşti critică tactica lui Costel Gâlcă cu CFR: “Nu înţeleg”

10:10

Unde câștigă Mercedes în fața Ferrari

10:02

Cristi Chivu încearcă o lovitură uriaşă pe piaţa transferurilor! Starul naţionalei Spaniei, dorit de Inter

1 Florin Prunea, devastat după moartea fostului său coleg de la naţională: “Acum o săptămână m-a sunat” 2 Mirel Rădoi face primul transfer la FCSB! Gigi Becali îi dă salariu de 25.000 de euro pe lună 3 Nota primită de Istvan Kovacs în AS Roma – Bologna 3-4, după ce a acordat 2 penalty-uri: “Fără dubii” 4 BREAKING NEWSMircea Lucescu a anunţat lotul României pentru barajul crucial cu Turcia. Surprizele lui “Il Luce” 5 Ilie Dumitrescu a propus un titular la naţională, după Dinamo – Craiova 0-1: “Excelent” 6 S-au săturat de umilinţe! Ce a făcut galeria lui Dinamo la finalul meciului cu Craiova
Citește și