Închide meniul

Max Verstappen l-a şocat pe Jurgen Klopp! Ce vrea să înveţe germanul de la campionul mondial: “Cu poate să facă asta? E o nebunie”

Alex Masgras Publicat: 15 ianuarie 2025, 14:31

Comentarii
Max Verstappen l-a şocat pe Jurgen Klopp! Ce vrea să înveţe germanul de la campionul mondial: Cu poate să facă asta? E o nebunie

Colaj Max Verstappen şi Jurgen Klopp / Profimedia

Jurgen Klopp a semnat în octombrie 2024 un contract cu Red Bull, devenind directorul tehnic al echipelor din cadrul grupului, precum Leipzig, Salzburg sau New York.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Fostul antrenor de la Liverpool a vorbit şi despre alţi sportivi ai celor de la Red Bull, din afara fotbalului, şi a dezvăluit că este impresionat de Max Verstappen, olandezul care a cucerit patru titluri mondiale în Formula 1. Sezonul 2025 se vede în Universul Antena.

Jurgen Klopp, dat pe spate de Max Verstappen: “Mi-aş dori să petrec timp cu el”

Jurgen Klopp a declarat că şi-ar dori să aibă ocazia de a petrece timp alături de olandezul lui Red Bull pentru a înţelege cum se pregăteşte pentru cursele din Formula 1, dar şi cum reuşeşte să rămână concentrat chiar şi la vitezele uluitoare la care ajung piloţii pe circuit:

“Sunt o mulţime de lucruri pe care le-aş discuta cu el. Chiar e o nebunie. Mi-aş dori să petrec timp cu el şi să înţeleg cu poate face asta la peste 300 de km/h într-o maşină şi să rămână perfect concentrat. E foarte interesant.

Cum poate Max Verstappen să fie concentrat 100% la asemenea viteze? Mi-aş dori să aflu. Daţi-mi această informaţie şi voi încerca să o introduc la fotbal”, a declarat Jurgen Klopp, citat de planetf1.com.

Reclamă
Reclamă

Christian Horner spune că Max Verstappen nu are motive să plece de la Red Bull

Christian Horner a făcut un anunţ despre viitorul lui Max Verstappen la Red Bull. Horner spune că Max Verstappen este sută la sută implicta la echipă şi că se simte bine în mediul de la Red Bull.

Mai mult, deşi multe echipe l-ar dori pe Verstappen, acesta nu are niciun motiv să se gândească la o plecare. Totuşi, Horner mai spune că echipa trebuie să îi ofere şi în anii viitori o echipă competitivă.

„Max a fost întotdeauna foarte clar cu echipa. Angajamentul lui a fost neclintit. Îi plac oamenii în care are încredere și oamenii cu care lucrează. Îi îi place foarte mult să facă parte din această echipă.

Reclamă

Desigur, cu talentul pe care îl are, sunt sigur că se află pe lista de dorințe a fiecărui director de echipă. Asta e inevitabil. Dar, atâta timp cât putem continua să-i oferim o mașină competitivă și un mediu în care îi place să concureze, nu văd nicio dorință ca el să fie altundeva”, a spus Christian Horner pentru autosport.com.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Pleacă Mircea Lucescu după meciul României cu San Marino?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:18
Mihai Stoica, ironie la adresa lui Mircea Lucescu, după ce Florin Tănase a intrat în prelungiri cu Bosnia: “Ce să mai zic?”
23:52 16 nov.
Erling Haaland merge la World Cup 2026! Atacantul lui City, statistică fabuloasă în preliminarii
23:41 16 nov.
Norvegia s-a calificat la World Cup 2026, după victoria cu Italia. Squadra Azzurra, la baraj. Rezultatele serii
23:16 16 nov.
Carlos Alcaraz i-a pus gând rău lui Jannik Sinner, după finala de la Torino: „Sper să fii pregătit”
23:01 16 nov.
Zinedine Zidane a bătut palma cu noua sa echipă! Anunţul făcut de presa din Spania
22:35 16 nov.
România a fost învinsă de Polonia, în play-off-ul Billie Jean King Cup! Victorie cu 3-0 pentru echipa condusă de Iga Swiatek
1 Adrian Mutu a caracterizat cu un singur cuvânt jocul făcut de Ianis Hagi în meciul de coşmar cu Bosnia! 2 “Parcă era balerină” Adrian Porumboiu nu l-a iertat pe un tricolor! Nici Mircea Lucescu nu a scăpat 3 Răsturnare de situaţie! Decizia pe care a luat-o Mircea Lucescu despre viitorul lui, după ruşinea din Bosnia 4 UPDATEÎnfrângerea dramatică a Ungariei a schimbat lista cu posibilele adversare ale României! Pe cine putem întâlni la baraj 5 FRF va merge la FIFA, după scandările rasiste din Bosnia! Comunicatul oficial al federaţiei 6 Incidente la finalul meciului de la Zenica. Scandarea românilor care i-a scos din sărite pe bosniaici
Citește și