Hamilton a ajuns la al 93-lea succes în carieră şi la al nouălea din acest sezon. El a fost urmat de Valtteri Bottas (Mercedes), iar podiumul a fost completat de Daniel Ricciardo (Renault).
Urmează Marele Premiu al Turciei
Top 10 este ocupat de Daniil Kviat (AlphaTauri), Charles Leclerc (Ferrari), Sergio Perez (Racing Point), Carlos Sainz (McLaren), Lando Norris (McLaren), Kimi Raikkonen (Alfa Romeo Racing) şi Antonio Giovinazzi (Alfa Romeo Racing).
Următoarea etapă a Campionatului Mondial de Formula 1, a 14-a, Marele Premiu al Turciei, se va disputa pe 15 noiembrie, la Istanbul.
- Lewis Hamilton, a 93-a victorie a carierei
- Podiumul a fost completat de Valtteri Bottas şi Daniel Ricciardo
- Inter Club d'Escaldes - FCSB e în direct pe Antena 1 şi live în AntenaPLAY (15 iulie, 21:30)
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Câţi bani va primi Christian Horner, după ce a fost demis de Red Bull. Anunţul spaniolilor
- Cine va avea cele mai bune motoare în 2026? (partea II) Analiza lui Adrian Georgescu
- Cine va avea cele mai bune motoare în 2026? (partea I)
- Grand Prix, ediţia a 20-a: Antal Putinică şi Cătălin Ghigea, analiză după Marele Premiu al Marii Britanii
- Christian Horner, în şoc după ce a fost demis de la Red Bull: “Când am ajuns aici cu mai puţine fire albe..”