Guvernul de la Londra le-a recomandat să se axeze pe fabricarea și livrarea de ventilatoare medicale pentru respirație asistată.
Britanicii, nemulțumiți de ventilatoarele propuse de echipele din Formula 1
Cele trei echipe au produs, în timp record, un prototip de ventilator, dar au primit o lovitură surprinzătoare. Conform jurnaliștilor de la Gazzetta dello Sport, efortul depus a fost în zadar. Autoritățile medicale din Marea Britanie nu au fost mulțumite de ceea ce au primit și au decis să-și retragă oferta.
Specialiștii din NHS (Sistemul Național de Sănătate) s-au temut că modelul (denumit BlueSky) nu este suficient de complex pentru a ajuta la tratarea Covid-19. Guvernul britanic își dorea să primească între 10.000 și 18.000 de ventilatoare, mai ales după ce numărul victimelor a trecut de 12.000.
Există și o rază de speranță pentru cei de la Aston Martin, Renault și Red Bull. În următoarele zile se vor face noi studii clinice pe acest model.
- Trei echipe din F1 au oferit un prototip în timp record
- Varianta nu a fost acceptată de Guvernul de la Londra
- Britanicii vor face noi studii clinice
- Marele Premiu al Olandei se vede LIVE în AntenaPLAY, în perioada 21-23 august
- Campionatul European de volei feminin va fi LIVE în AntenaPLAY, în perioada 21 august – 6 septembrie
- Max Verstappen şi-a prelungit contractul cu Red Bull
- Care sunt punctele slabe ale lui Antonelli. Analiza lui Adrian Georgescu înaintea Marelui Premiu al Ţărilor de Jos
- Carlos Sainz a dat lovitura! Spaniolul a semnat un nou contract şi va încasa o sumă colosală
- Isack Hadjar, OUT de la Red Bull pentru Marele Premiu al Țărilor de Jos. Cine îl va înlocui
- Programul complet al Marelui Premiu al Țărilor de Jos. Cursa e duminică (15:45, Antena 1 și AntenaPLAY)


































