Închide meniul

Reacţia lui Max Verstappen, după ce a terminat pe locul 2 în Singapore! Despre lupta cu Norris: Nu e cazul să vorbim de puncte”

Valentin Pîrcălabu Publicat: 22 septembrie 2024, 17:26

Comentarii
Reacţia lui Max Verstappen, după ce a terminat pe locul 2 în Singapore! Despre lupta cu Norris: Nu e cazul să vorbim de puncte

Captură AntenaSport

Reacţia lui Max Verstappen, după ce a terminat pe locul 2 în Singapore! Max Verstappen a terminat imediat după Lando Norris, cel cu care se luptă în lupta la titlu.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

După Marele Premiu de Formula 1 din Singapore, Lando Norris s-a apropiat la 51 de puncte de pilotul de la Red Bull.

Reacţia lui Max Verstappen, după ce a terminat pe locul 2 în Singapore

“Am fost singur acolo pe locul 2, ritmul meu de cursă nu se putea compara cu cel al lui Lando. Primul sprint pe medii a fost ok, pe pneuri dure a fost mai bine. De la bun început am știut că vom întâmpina dificultăți. Acum rămâne doar să căutăm soluții pentru viitor.

Sunt multe puncte, deocamdată nu cred că este cazul să vorbim despre ele. Întodeauna este o cursă dură aici, una caldă, umiditatea nu ajută deloc“, a spus Max Verstappen după Marele Premiu de Formula 1 din Singapore.

David Coulthard i-a turnat apă în cap lui Norris la finalul interviului: „Umiditatea nu ajută deloc!” Imagini virale

David Coulthard i-a turnat apă în cap lui Lando Norris, la finalul interviului. Momentul viral s-a întâmplat după succesul pilotului de la McLaren, din Marele Premiu de Formula 1 din Singapore. Cursa din Marele Premiu de Formula 1 din Singapore a fost în direct pe Antena 1 și LIVE STREAM în AntenaPLAY.

Reclamă
Reclamă

La finalul interviului, Lando Norris a menționat faptul că este amețit, având în vedere că umiditatea din Singapore i-a afectat pe piloți, în timpul cursei.

David Coulthard, cel care i-a luat interviul lui Lando Norris, l-a stropit apoi pe pilot cu un recipient în care se afla apă, spre amuzamentul spectatorilor, dar și al pilotului.

„Nu am luat cursa ușor, sunt puțin amețit, dar totul e ok”, a spus Norris, înainte de a fi stropit de Coulthard. De asemenea, la finalul cursei, Lando Norris a transmis că mașina s-a comportat excepționat și că acest lucru i-a permis să se relaxeze pe finalul cursei, având în vedere faptul că se afla la o diferență considerabilă de Max Verstappen.

Reclamă

„A fost o cursă excepțională. Am avut câteva momente destul de dificile, dar mașina a fost incredibilă. Am putut să mă relaxez pe final de cursă. Nu neapărat pentru că forțam, uneori eram prea relaxat. Poate a fost puțin din ambele.

Aș fi vrut să am cea mai mare diferență față de locul al 2-lea. Felicitări și lui Oscar, a pilotat și el foarte bine astăzi”, a mai spus Lando Norris.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Crezi că ar trebui ca Mircea Lucescu să fie pe banca naţionalei şi la baraj?
Loading ... Loading ...
Citește și:
8:26
Victor Piţurcă, anunţ despre viitorul său în antrenorat: “Nu cred că mai revin”. Ofertele de care ar ţine cont
8:24
Dezvăluirea lui Gigi Becali în legătură cu transferul lui Louis Munteanu la FCSB!
8:22
Gigi Becali intră în sala de operație. Ce problemă de sănătate are patronul FCSB
23:25 19 nov.
„Cea mai accesibilă națională pentru România?” Răspunsul lui Marius Lăcătuș, înainte de tragerea la sorți a barajului
23:20 19 nov.
Tragerea la sorți a barajului de World Cup 2026 LIVE VIDEO (14:00, Antena 1 și AntenaPLAY). România, în urna a patra
23:11 19 nov.
Achraf Hakimi a câştigat “Balonul de Aur” african! Premieră după 52 de ani
1 Afacerea în care Dan Petrescu a investit averea strânsă din fotbal. Cum a ajuns “Bursucul” la fel de bogat ca Hagi 2 FotoCe s-a ales de Lavinia Miloşovici. Ce dramă a trăit marea gimnastă a României, a ajuns de nerecunoscut 3 Vizită fulger a lui Cristi Chivu în România: “Multă lume nu știe…” Locul unde a fost surprins 4 Gigi Becali s-a trezit cu o sumă uriaşă de la UEFA: “Ne-a dat că suntem băieţi buni! Nu ştiam de la ce” 5 Cât câştigă Mircea Lucescu la naţionala României. Adevărul despre salariul lui: “Leşinaţi!” 6 Gigi Becali, prima reacţie după ce cluburile sunt obligate să folosească 40% sportivi români! “Să vedem CFR-ul…”
Citește și