Închide meniul

Sfat important pentru Max Verstappen, înainte de noul sezon de Formula 1! Mesajul unui fost pilot: “Să își controleze furia!”

Alex Ioniță Publicat: 2 februarie 2025, 19:18

Sfat important pentru Max Verstappen, înainte de noul sezon de Formula 1! Mesajul unui fost pilot: Să își controleze furia!

Max Verstappen este pilotul lui Red Bull / Profimedia

Max Verstappen a primit un sfat important, de la un fost pilot din Formula 1, înainte de startul noului sezon din “Marele Circ”. Juan Pablo Montoya a venit cu un mesaj direct pentru pilotul de la Red Bull.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Max Verstappen a dominat categoric Formula 1, în ultimele sezoane, însă anul 2024 a fost unul problematic pentru olandez. Chiar dacă s-a confruntat cu mai multe dificultăți, printre care și o serie de 4 luni fără nicio victorie, Max Verstappen a reușit să își apere titlul.

Ce sfat a avut Juan Pablo Montoya pentru Max Verstappen

Chiar și așa, Juan Pablo Montoya se așteaptă ca noul sezon de Formula 1 să vină cu mai multe probleme pentru Max Verstappen. Fostul pilot este de părere că olandezul trebuie să își controleze furia, pentru a avea succes în noua stagiune.

De asemenea, Montoya este de părere că succesul lui Max Verstappen depinde în mare măsură de oamenii de la Red Bull, care trebuie să îi pună la dispoziție pilotului un monopost bun, pentru a face față în lupta pentru marele titlu.

“Verstappen e atât de obișnuit să fie în avantaj. Trebuie să învețe să își controleze furia și să termine cursele într-un monopost mai slab.

Reclamă
Reclamă

Dacă Red Bull îi poate oferi lui Verstappen un monopost bun, atunci el poate să aducă rezultate pentru echipă și în noul sezon.

Verstappen este pilotul numărul 1 la Red Bull. Liam Lawson trebuie să își găasească ritmul. Cred că Lawson va fi pilotul numărul 2, dar îl va presa pe Verstappen după ce își va găsi ritmul”, a spus Juan Pablo Montoya, citat de motorcyclesports.net.

Formula 1 revine în 2025, toate cursele urmând să fie transmise în Universul Antena. Prima etapă revine pe Melbourne Park, după o pauză de şase ani. Marele Premiu al Australiei va avea loc în perioada 14-16 martie 2025.

Reclamă

Trăiești live-ul în fiecare zi. În 2025, competițiile de Formula 1™, Formula 2™, Formula 3™ se văd în direct și integral în AntenaPLAY.

Max Verstappen, mesaj pentru rivali înainte de startul noului sezon

Anul trecut, Red Bull a avut o campanie dificilă, cu multe suișuri şi coborâșuri. Cu toate acestea, Max Verstappen a reușit să câștige cel de-al patrulea titlu mondial la piloți consecutiv. Olandezul în vârstă de 27 de anu s-a luptat cu Lando Norris până aproape de finalul sezonului pentru cucerirea coroanei.

În ciuda presiunii la care a fost supusă echipa în 2024, pilotul Red Bull s-a impus în faţa rivalilor.Fiind unul dintre cei mai de succes piloți din istoria F1, Max Verstappen le-a transmis colegilor săi că pilotează la fel de bine cum a făcut-o până acum şi că este gata să lupte pentru un nou titlu.

„Nu simt că am puncte slabe. Și, desigur, oricum nu voi recunoaște niciodată! Dar sunt și foarte deschis la minte ca să recunosc că pot fi întotdeauna mai bun, dar știu și că este foarte greu”, a declarat olandezul, pentru f1.com.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va lua Xabi Alonso titlul în La Liga, în primul său sezon ca antrenor al lui Real Madrid?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
9:51

Sorin Cârţu, după ce Universitatea Craiova a ratat transferul lui Denis Alibec: “Cu el şi Mitriţă eram tari”

9:19

“Cea mai mare motivaţie a mea e să fac istorie”. Luis Enrique, mesaj ferm înainte de finala Champions League, PSG – Inter

8:59

“L-am sunat şi i-am spus că plec”. Mihai Pintilii, dezvăluiri despre momentele tensionate avute cu Gigi Becali

8:43

Prima ofertă primită de Cristi Săpunaru, după retragerea de la Rapid. Ar putea prelua o altă echipă din Liga 1

8:31

PSG – Inter LIVE TEXT (22:00), în finala Champions League. Istvan Kovacs va conduce ultimul act de la Munchen

8:29

Cum a fost descris Istvan Kovacs de UEFA, înainte de a arbitra finala Champions League: “Va fi un moment de mândrie”

1 VIDEOPiloţii McLaren, cei mai rapizi în primele antrenamente din Marele Premiu al Spaniei. Cursa e duminică, pe Antena 1 (16:00) 2 De ce a semnat Denis Alibec cu FCSB. Mărturia fotbalistului: “Două lucruri mai am de făcut în viaţă” 3 Atanas Trică a semnat cu U Cluj! Nepotul lui Ilie Balaj, opţiune U21 a “şepcilor roşii” 4 UPDATECostel Gâlcă, în negocieri cu Rapid. Ce clauză de reziliere îi cere lui Dan Şucu pentru a semna cu giuleştenii 5 Dennis Politic, mesaj pentru Gigi Becali! Verdictul jucătorului în privinţa transferului la FCSB 6 Hermannstadt, răspuns final pentru Dinamo în privinţa transferului lui Ianis Stoica. Preţul stabilit de sibieni
Citește și