8-2 ca Barcelona! Petrolul Ploiești, umilită în amicalul cu FC Voluntari

Gal Dorin Publicat: 9 septembrie 2020, 13:44

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Jucătorii Petrolului în timpul meciului cu Farul Constanța

• Petrolul a câștigat în ultima etapă, 4-0 cu CSM Reșița
  • Ploieștenii testează un jucător din Columbia

Elevii lui Viorel Moldovan au început bine meciul cu un adversar din Liga 1, dar au terminat meciul exact ca Barcelona în Champions League, fiind învinși cu 2-8.

Petrolul a primit opt goluri la rând

Petrolul a depășit însă performanța echipei catalane. Ploieștenii au marcat repede două goluri prin Saim Tudor (19) și Eugen Zasavițschi (23), dar a fost egalată până la pauză de către ilfoveni prin golurile lui Valentin Voinescu (35) și Anderson Sousa (38).

O singură echipă a existat pe teren în repriza a doua, FC Voluntari reușind să marcheze șase goluri consecutive prin Cosmin Achim (54, 86), Ion Gheorghe (53), Sebastian Mailat (64) și Eric de Oliveira (70).

Viorel Moldovan aduce nume noi la echipă

Ploieștenii au însă un nume nou care se află în teste la echipă. Jhon Mondragon are 25 de ani, joacă pe postul de fundaș central și încă nu a semnat cu echipa lui Moldovan.

Columbianul a evoluat în trecut în Spania pentru Osasuna U19 și a fost ultima oară legitimat la Sport Boys Callao din Peru.

Petrolul a câștigat ultimul meci cu scorul de 4-0 împotriva celor de la CSM Reșița, făcând-ul pe Moldovan să vorbească despre noi sosiri la echipa sa.

”Am adus jucători de calitate, au nevoie de timp pentru a se integra în echipă. Mai avem din cauza unor probleme birocratice, pe Salifu.

O să încercăm să mai găsim un atacant și un fundaș central de calitate, pentru a avea o echipă cu care putem promova”, a declarat tehnicianul Petrolului.

Care este cel mai bun antrenor român al momentului?

9:55 CFR Cluj – FCSB LIVE TEXT (21:00). Oaspeţii, atac furibung asupra titlului din Liga 1. Echipele probabile 9:00 Costel Gâlcă, reacţie vehementă despre „palma” primită de antrenorii români de la Gigi Becali: „Nu conduce tot la FCSB!” 8:53 FotoAdversarele României de la turneul final Billie Jean King Cup! Cu cine vor lupta tricolorele pentru supremaţie 8:35 Ana Bogdan, după calificarea miraculoasă a României la turneul final Billie Jean King Cup: „Am făcut-o pentru România” 8:28 FotoImagini fabuloase după calificarea României la turneul final BJK Cup. Ana Bogdan și Jacqueline Cristian, cu ochii în lacrimi! 0:10 Ioan Ovidiu Sabău și-a turnat cenușă în cap după U Cluj – Petrolul 1-2: „Trebuia să gândesc totul mai bine” 13
23:59
Ucraina – România 2-3! Jacqueline Cristian și Ana Bogdan, victorie fabuloasă!!!
13
23:55
Laszlo Balint, prima reacție după debutul perfect la Petrolul! A făcut plecăciuni în fața jucătorilor intrați dep e bancă
13
23:47
Cum arată acum clasamentul în play-out! Luptă extrem de încinsă pentru evitarea retrogradării
13
23:30
Estoril – Braga 0-1, în AntenaPLAY. FC Porto – Famalicao 2-2! Gil Vicente – Sporting 0-4
FC Voluntari – Oţelul Galaţi 1-1. Gălăţenii au obţinut remiza cu un gol marcat în minutul 90+4!
Liga 1 • 13 apr., 19:09
Xavi, anunț important despre viitorul său la Barcelona
Liga Campionilor • 12 apr., 17:16
Xavi, anunț important despre viitorul său la Barcelona! A fost întrebat dacă rămâne la echipă și a dat un răspuns sincer
Scandal cu suporteri arestați după PSG - Barcelona 2-3
Liga Campionilor • 11 apr., 13:10
Scandal cu suporteri arestați după PSG – Barcelona 2-3! Au făcut saluturi naziste, iar poliția i-a ridicat imediat
Kylian Mbappe, făcut praf în presa din Franța după PSG - Barcelona 2-3
Liga Campionilor • 11 apr., 9:20
Kylian Mbappe, făcut praf în presa din Franța după PSG – Barcelona 2-3! Ce notă a primit starul lui Luis Enrique
Luis Enrique se gândește doar la calificare după PSG - Barcelona 2-3
Liga Campionilor • 11 apr., 8:41
„Nu am niciun dubiu! Vom reuși!” Luis Enrique se gândește doar la calificare după PSG – Barcelona 2-3! Ce se va întâmpla la retur