Închide meniul

"Acum avem jucători mai balerini!" Mihai Stoica, explicații pentru decăderea FCSB

Iulian Focșăneanu Publicat: 18 februarie 2021, 5:16

Comentarii
"Acum avem jucători mai balerini!" Mihai Stoica, explicații pentru decăderea FCSB

Mihai Stoica a dezvăluit cu ce probleme se confruntă FCSB

"Am pierdut cel mai bun marcator", este explicația oferită de MM, făcând referire la faptul că FCSB l-a pierdut pe Dennis Man care a ajuns la Parma. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dennis Man s-a transferat de la FCSB la Parma

Man s-a transferat în Italia pentru suma record, în fotbalul românesc, de 13 milioane de euro.  

"Am pierdut cel mai bun marcator al campionatului, nu doar al nostru. Man a fost marcator și la 18 ani în Liga a doua. Știam că vor fi probleme, dar și dacă dăm timpul înapoi tot îl vindeam. Am bătut recordul în fotbalul românesc, pe timp de pandemie.

Nici nu am jucat prea mult în cupele europene. El a plecat de la noi pregătit și a jucat doar după un antrenament la Parma. Cred că putem depăși acest hop", a declarat Mihai Stoica la Digi Sport.

Care este problema celor de la FCSB 

FCSB nu mai este o echipă de luptă, jucătorii actuali fiind "mai balerini", după cum s-a exprimat chiar Mihai Stoica. MM susține că problema echipei sale este atunci când joacă partide de luptă. 

Reclamă
Reclamă

"Avem probleme când jucăm partide de luptă. Nu mai aveam o echipă de forță ca atunci când jucau Bourceanu, Pintilii, Dodel, Goian. Acum avem jucători mai tehnici, mai balerini, nu avem echipă de luptă", susține Mihai Stoica.

  • AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.
Înapoi la Homepage
Reclamă

Pe ce loc va termina România în Grupa H?
Loading ... Loading ...
Citește și:
9:28
Cristi Chivu, gata să își trimită în teren cea mai sonoră achiziție din mercato. Debut în derby-ul cu Juventus
8:54
Lamine Yamal, Balonul de Aur din 2025? Verdictul lui Max Verstappen pentru jurnaliștii din Spania
8:42
EXCLUSIVJucătorii şi conducerea FRF şi-au ales favoritul, dacă Mircea Lucescu îşi va da demisia de la naţionala României
8:22
Statistica nedorită în care România e lideră după egalul din Cipru. Calculele specialiștilor
8:00
Cum se combate ”dictatura”. Adrian Georgescu, despre modificările fără precedent de regulament din Formula 1
23:37 10 sept.
Tricolorii distruşi de Mihai Stoica după ruşinea din Cipru: “A făcut o partidă execrabilă / Trebuia să tacă”
1 “Mereu e Mitriţă de vină” Fostul jucător al Universităţii Craiova a răbufnit după Cipru – România 2-2! 2 “Ne-am înţeles” Marius Şumudică şi-a anunţat revenirea pe banca tehnică! Unde va antrena 3 EXCLUSIV„Dă-mi 3.000 de euro și fac un penalty!” Patronul străin care dă cărțile pe față despre blaturile din România 4 Gigi Becali a anunţat care e antrenorul care ar trebui să preia România în locul lui Mircea Lucescu: “E cel mai bun” 5 Dialog incredibil între Gigi Becali şi Mircea Lucescu: “Gigi, care e plângerea? / Dacă îmi permiţi” 6 EXCLUSIVMircea Lucescu se gândeşte să părăsească naţionala după egalul cu Cipru: “Sunt foarte dezamăgit, nu mă aşteptam”
Citește și