Închide meniul
VIDEO

Adi Popa a anunţat de ce l-a “trădat” pe Gigi Becali. “Eu am asimilat tot timpul Steaua cu Ghencea!”. Mesaj pentru fani: “Trebuie să ajungem în Liga 1”

Publicat: 23 septembrie 2021, 13:54 / Actualizat: 23 septembrie 2021, 16:36

Comentarii
Adi Popa a anunţat de ce l-a trădat pe Gigi Becali. Eu am asimilat tot timpul Steaua cu Ghencea!. Mesaj pentru fani: Trebuie să ajungem în Liga 1

Facebook CSA Steaua

Câştigător a trei titluri cu echipa lui Gigi Becali, Adi Popa a dezvăluit care este principalul motiv pentru care l-a “trădat” pe patronul lui FCSB.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Adi Popa, primele declaraţii în tricoul lui FCSB

În jurul vârstei de 7-8 ani am venit pentru prima dată pe stadion. Acest transfer este un pas important pentru mine, revin în locurile în care am copilărit, în locurile unde am cunoscut cam cele mai mari satisfacţii din carieră. Este un lucru benefic.

Fanii mă cunosc de când eram mic, de când eram acolo cu ei sau de când jucam pentru ei pe gazon. Să fie alături de noi, să ne susţină, ştiu cât de mult ne pot ajuta aici, în Templu, cum spunem noi. Eu îmi doresc să le aducem satisfacţii şi să aducem echipa acolo unde îi este locul, pentru că ăsta este obiectivul. (Te gândeşti să îţi închei cariera cu o promovare cu Steaua?) Nu mă gândesc, ăsta este obiectivul meu personal, pe lângă cel impus în contract!“, a declarat Adi Popa pentru Steaua TV.

Adi Popa: “Suporterii vor umple aceste tribune din Ghencea”

“Motoreta” le-a transmis un mesaj şi fanilor. I-a anunţat că, pentru a putea obţine promovarea, CSA Steaua are nevoie de un număr cât mai mare de suporteri în tribună. Roş-albaştrii au obţinut o singură victorie în ultimele patru etape şi au coborât pe locul 5 în Liga 2.

Pe termen scurt, îmi doresc să fiu sănătos pentru a putea ajuta echipa, să prind ritmul de meci cât mai repede pentru că eu nu am mai jucat niciun meci din luna mai, când am avut ultima etapă la Clinceni. Au trecut câteva luni şi este foarte greu.

Reclamă
Reclamă

Eu am asimilat tot timpul Steaua cu Ghencea. Ştiu că suporterii sunt împărţiţi, sperăm să vină cât mai mulţi în continuare, am văzut că numărul lor este tot mai mare de la promovare la promovare. Sunt sigur că, atunci când vom intra în Liga 1 şi se vor termina toate acele acte în justiţie şi vor fi cât mai mulţi şi vor umple aceste tribune“, a mai spus “Motoreta”.

Adi Popa va purta numărul 88 pe tricou, acelaşi pe care l-a purtat şi în perioada petrecută la FCSB. Fostul internaţional român a obţinut rezultate uriaşe cu echipa lui Gigi Becali. A cucerit trei titluri (2013, 2014, 2015), Cupa României (2015), două Cupe ale Ligii (2015, 2016) şi Supercupa României (2013).

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Care e cel mai bun jucător al momentului la FCSB?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:28
Genoa, învinsă clar de Roma. Nicolae Stanciu a privit de pe bancă repriza umilitoare pentru echipa lui Dan Şucu!
23:59 29 dec.
Preparatorul fizic şi antrenorul personal al lui Anthony Joshua au murit în accidentul în care boxerul a fost rănit!
23:59 29 dec.
VIDEOPorto – AVS 2-0. “Dublă” a lui Samu Aghehowa. Liderul din Liga Portugal încheie anul cu o victorie
23:39 29 dec.
EXCLUSIV“Încă nu l-am văzut pe patron” Daniel Pancu a făcut o dezvăluire surprinzătoare şi a dat verdictul despre 2025!
23:13 29 dec.
Real Madrid a intrat în cursa pentru jucătorul de 55 de milioane de euro dorit de Barcelona
22:27 29 dec.
VideoJurnal Antena Sport | La Sovata a început şi pentru Marius Niculae “armata”
1 A jucat în Liga Campionilor, acum semnează în Liga 1. Prima mutare făcută de Oțelul Galaţi 2 Pensia uriaşă pe care o primește Nadia Comăneci de la statul român. Îi bate pe Ţiriac şi Ilie Năstase 3 FotoCe a făcut Anthony Joshua înainte de accidentul teribil în care a fost rănit, iar alte două persoane au murit! 4 VIDEO & FOTOPrimele imagini cu Anthony Joshua după accidentul în care a fost implicat. Starea boxerului 5 Pleacă de la Universitatea Craiova! “Bombă” la clubul din Bănie la final de 2025 6 Alexandru Albu a plecat de la Chindia Târgoviște. A semnat în Liga 1!
Citește și