Video

Adrian Ilie e convins că nepotul său îl va depăşi: „Să câştige Champions League!” Bogdan Ilie: „Ca Messi vreau să ajung!”

Publicat: 1 ianuarie 2025, 20:26

Comentarii

Adrian Ilie e convins că nepotul Bogdan va ajunge mai mare decât el | Captură AntenaSport

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

„Cobra” Adrian Ilie şi-a găsit urmaşul în familie! Nepoţelul îi calcă pe urme cu fotbalul şi visează să ajungă şi el în Spania! Nu la Valencia, unde a scris istorie unchiul său, ci la Barcelona, unde a jucat Hagi. Bogdan Ilie e atacant la Academia lui Hagi.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

La hotelul din Poiana, Adrian Ilie îşi păstrează cele mai de preţ amintiri din fotbal. Cu Valencia, Adrian Ilie a pierdut două finale de Champions League.

Adrian Ilie e convins că nepotul Bogdan va ajunge mai mare decât el

„Cele mai multe sunt din Spania: Cupa Spaniei, Supercupa, cealaltă cupă de locul 2, de Champions League. Dupa ce am câştigat cupa, Regele Spaniei ne strânge mâna şi ne dă Cupa„, a spus Adrian Ilie în exclusivitate pentru AntenaSport.

Nepotul său de 14 ani, Bogdan, joacă şi el fotbal. E băiatul fratelui Sabin Iie şi trebuie să-i întreacă pe amândoi. „Sper acum şi ăsta mic, dacă ajunge la Barcelona să dea mâna tot cu Regele, dar cu fiul său. E stângaci, aici e problema. E stângaci şi o să le fie greu cu el”, a spus Adrian Ilie.

„Mă motivează şi pe mine să fiu mai bun decât ei şi este foarte frumos. Cred că pot„, a spus Bogdan Ilie. „Cobra” Adrian Ilie nu mai vrea să pună în vitrină vreo cupă pentru locul doi în Champions League.

Reclamă
Reclamă

„Am deja două finale, nu îmi mai trebuie. Ce nu am putut să iau eu, un trofeu de Champions League, să îl iei tu”, i-a spus Adrian Ilie nepotului său. „Unchiul m-a sfătuit să nu renunţ niciodată. Ca Messi aş vrea să ajung„, a spus Bogdan Ilie.

Adrian Ilie a analizat situaţia lui Ianis Hagi la Rangers

Ianis Hagi ar putea ajunge la echipa a doua a lui Rangers, după ce s-au înmulţit zvonurile care îl dau ca şi transferat la Genoa, noua echipă a lui Dan Şucu. Adrian Ilie a analizat situaţia în care se află mijlocaşul de 26 de ani cotat la 1.5 milioane de euro. Cobra crede încă într-o mutare a lui Ianis într-un campionat de Top 5 european. Până acum, fiul „Regelui” nu şi-a găsit locul la Fiorentina şi Alaves.

„A început să joace. A trecut şi printr-o perioadă mare şi grea cu accidentarea şi nu e uşor să revii, mă bucur că a început să revină la forma lui bună şi încă cred că o să joace într-un campionat puternic”, a spus Adi Ilie, în exclusivitate pentru Antena Sport.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Câte medalii de aur va câştiga David Popovici la Campionatele Europene?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:52

Derby-ul Dinamo – FCSB s-ar putea disputa în afara Bucureştiului! Nicolescu şi Mihai Stoica au negociat: „Batem palma”

23:25

Universitatea Craiova și-a aflat adversara din playoff-ul Europa League, dacă trece de KuPS

23:22

Cosmin Olăroiu, debut de coşmar pe banca lui Al-Jazira! OUT din Liga Campionilor Asiei

22:54

Adio, București! FCSB se mută din capitală, pentru meciurile de acasă: „Terenul e impecabil!”

22:36

VideoJurnal Antena Sport | Dragoste cu năbădăi

22:21

„Cel mai bun” Presa internaţională, uluită de performanţa lui David Popovici din semifinale! Ce a scris L’Equipe

1 Video„Aşa nu mai putem să jucăm” Scandal cu arbitrul la meciul lui Bernadette Szocs: „Încearcă să te concentrezi mai mult pe meci!” 2 Hansi Flick nu are milă! Șase jucători, out de la antrenament și liberi să plece de la Barcelona 3 Dioszegi iese la atac după egalul cu FCSB! Mesajul pentru suporterii români care o vor pe Sepsi dispărută 4 „Peste nivelul Ligii 1”. Andrei Nicolescu, ultimele detalii despre noul transfer de la Dinamo. Lovitura dată de „câini” 5 David Popovici, direct în istorie după prima apariţie de la Campionatele Europene de la Paris 6 Primul jucător care va semna cu CFR Cluj, după anunțul revenirii lui Marius Șumudică. A ajuns în Gruia pentru vizita medicală
Citește și