Închide meniul
EXCLUSIV AS.ro LIVE

Adrian Neaga, dezvăluiri fabuloase: “Cred că a făcut cineva mişto de tine!” vs. “Lasă, mă, taci din gură!” Concluzie genială: “De aia alergai de parcă ţi-a luat casa foc”

Antena Sport Publicat: 13 iulie 2021, 11:03

Comentarii
Adrian Neaga, dezvăluiri fabuloase: Cred că a făcut cineva mişto de tine! vs. Lasă, mă, taci din gură! Concluzie genială: De aia alergai de parcă ţi-a luat casa foc

Captură AS.ro LIVE

Adrian Neaga a făcut dezvăluiri de senzaţie la AS.ro LIVE, despre perioada în care a jucat la FC Argeş. Neaga a povestit o întâmplare fabuloasă cu Sică Bârdeş, unul dintre veteranii echipei la acel moment.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Să îţi povestesc cu Sică Bârdeş. La primul cantonament plecam la Sinaia. Nu era ca acum să te duci la sala de forţă. Atunci erau ganterele pe care le luai şi le puneai în geantă, luai bara acasă şi o cărai la cantonament. Mingile medicinale le băgai în geantă şi plecai la cantonament cu ele. Acum îi zic lu’ ne Sică, aşa îi ziceam. Băi, nea Sică, cred că a făcut cineva mişto de tine. Ei veneau toţi dimineaţa, autocarul parca în parcare. În faţa stadionului veneau toţi dimineaţa şi lăsau genţile aproape de vestiar.

Se duceau la cafea, pe acolo. Eu şi Coman, care eram mai copii, trebuia să cărăm genţile la autocar. Şi îi zic lui nea Sică în autocar. Băi, nea Sică, cred că a făcut cineva mişto, să nu îţi fi băgat vreo ganteră că prea e grea. Lasă, mă, taci din gură. Când am ajuns seara la cantonament, geanta lui Sicuţă, jumătate, avea vin în ea. În fiecare seară câte un pahar de vin. I-am zis: păi de aia aveai vâna asta şi alergai de parcă ţi-a luat casa foc“, a spus Neaga.

Adrian Neaga, la AS.ro LIVE: “Eram prin oraş când a sunat Steaua”

Adrian Neaga a dezvăluit şi momentul când a aflat că e dorit de Steaua.

Eram prin oraş, nu cred că aveam mobil. Când am ajuns acasă mi-a zis mama. Vezi că a sunat Oleg, care era prieten cu Gigi şi Mircea Sandu. L-am sunat pe Oleg, da tăticule, că aşa îi zic şi acum. Vino până nu ştiu unde că trebuie să mergi la Steaua. Nici nu am închis telefonul şi deja plecasem“, a mai spus Neaga.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ar fi bine pentru Radu Drăguşin să plece de la Tottenham?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:55 21 ian.
Ce notă a luat Dennis Man la meciul Newcastle – PSV
23:53 21 ian.
Slavia Praga – Barcelona 2-4. Dennis Man, prestație slabă în Newcastle – PSV 3-0. Toate rezultatele din Champions League
23:16 21 ian.
Qarabag a obţinut o calificare istorică în play-off-ul Ligii Campionilor
22:48 21 ian.
Cristiano Ronaldo a marcat din nou pentru Al-Nassr! Portughezul, cu un pas mai aproape de golul 1000
22:09 21 ian.
Turcii au comentat arbitrajul lui Istvan Kovacs din Galatasaray – Atletico Madrid: „O prestație extraordinară”
21:53 21 ian.
Daniel Graovac a jucat pentru Dinamo Zagreb, acum vrea să-i bată: “Avem o finală de jucat”
1 Olimpiu Moruțan putea ajunge la FCSB! Cine s-a opus transferului și ce i-a transmis lui Gigi Becali 2 Gabriela Ruse, victorie uriaşă şi cea mai mare performanţă a carierei la Australian Open 3 Românul, transfer important la Fenerbahce! Mutare de 6 milioane de euro 4 Lovitura dată de Oţelul, în lupta pentru play-off. Gălăţenii, acord cu jucătorul cu două titluri în Liga 1 5 Radu Drăguşin, la pachet cu un alt jucător. AS Roma a făcut oferta pentru Tottenham 6 Rapid l-a cedat! Mutarea a fost anunţată oficial: “Să ai un sezon cât mai bun”
Citește și