Închide meniul
Video

Alexandru Cicâldău, avertizat de Gabi Tamaş: “Trebuie să fie de două ori mai bun!” Galatasaray îl va umple de bani şi pe Gică Hagi

Publicat: 23 iulie 2021, 22:52

Comentarii

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

Alexandru Cicâldău va ajunge în Turcia unde va semna cu Galatasaray. Tamaş este unul dintre românii care au jucat pentru gruparea din Istanbul.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Alexandru Cicâldău, avertizat de Gabi Tamaş: “Trebuie să fie de două ori mai bun!”

Trebuie să fie de două ori mai bun ca jucătorii de acolo! Dacă nu te duci şi munceşti şi eşti mai bun de două ori ca ceilalţi, nu vei juca!”, i-a transmis Tamaş lui Cicâldău.

Galata a confirmat în mod oficial negocierile. Contractul va fi semnat când fotbalistul va ajuns la Istanbul. 6,5 milioane de euro achită turcii.

Fatih Terim s-a sfătuit cu Hagi înainte să aranjeze transferul lui Cicâldău. “Regele” va încasa aproape 2 milioane de euro!

În 2018, când Viitorul l-a cedat pe Cicâldău la Craiova, a încasat 1 milion de euro, dar a păstrat şi 30% dintr-un viitor transfer.

Reclamă
Reclamă

Dumitru Dragomir, despre Alexandru Cicâldău: “Transfer de senzaţie!”

“Transfer de senzaţie! La banii ăştia, ce dracu mai vrei!”, a spus Mitică Dragomir pentru AntenaSport.

Liviu Ciobotariu, antrenorul lui Voluntari, crede că Cicâldău putea să mai aştepte.

“Merita să meargă poate la o echipă mai puternică!”, a spus fostul fundaş al naţionalei.

Reclamă

Mijlocaşul în vârstă de 24 de ani va avea un salariu impresionant: 1,1 milioane de euro pe sezon. La Craiova, el a jucat 129 de meciuri. A dat 33 de goluri şi 29 de pase decisive.

Cota sa de piaţă ajunsese la 6,5 milioane de euro, exact suma transferului la Galatasaray.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va câştiga titlul la piloţi în Formula 1, în 2026?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
20:11
Sorin Cârțu nu a uitat! Președintele Craiovei, săgeți către FCSB după coregrafia controversată din sezonul trecut
20:07
Victor Angelescu a anunţat o revenire miraculoasă la Rapid: “Nu mă aşteptam. Nu mai aveam absolut nicio şansă”
19:41
Ofertă-chilipir pentru Gigi Becali dacă FCSB va merge în play-out: “Atât l-ar costa”
19:33
Steaua București, victorie după trei eșecuri consecutive în Liga 2. „Militarii” s-au chinuit cu CSM Slatina
19:06
Veste cruntă pentru Hansi Flick! S-a „rupt” și va lipsi 5 săptămâni
19:04
Plecare importantă de la Rapid! Victor Angelescu a confirmat despărţirea: “I-am acceptat demisia”
1 Blaturi pentru pariuri în fotbalul românesc. Percheziţii în Bucureşti şi în şase judeţe 2 Anunţul lui Giuseppe Marotta despre plecarea lui Cristi Chivu şi venirea lui Simeone 3 Gino Iorgulescu, declaraţie surprinzătoare: “Dacă FCSB nu ajunge în play-off, toate cluburile au de pierdut” 4 FotoImplicată într-o afacere de 800 de milioane de euro! Ea este cea mai bogată fată de fotbalist din România 5 EXCLUSIVGică Craioveanu, cuvinte mari despre transferul uriaş pentru fotbalul românesc 6 Ajuns rezervă la FCSB, transfer de 5 milioane de euro. Negocieri cu o echipă de top
Citește și