Închide meniul

Alexandru Cicâldău şi Olimpiu Moruţan, mesaje emoţionante pentru Fatih Terim. “Voi fi mereu foarte recunoscător!”/ “Îţi mulţumesc atât de mult”. Reacţie imediată a fanilor lui Galatasaray

Iulian Focșăneanu Publicat: 10 ianuarie 2022, 22:44 / Actualizat: 11 ianuarie 2022, 7:48

Comentarii
Alexandru Cicâldău şi Olimpiu Moruţan, mesaje emoţionante pentru Fatih Terim. Voi fi mereu foarte recunoscător!/ Îţi mulţumesc atât de mult. Reacţie imediată a fanilor lui Galatasaray

Profimediaimages

Gruparea Cim Bom a ajuns pe locul 12 în Super Lig după eşecul cu Giresunspor, scor 0-1, în care ambii internaţionali români au fost titulari. Başkanul lui Galatasaray nu a mai rezistat şi s-a despărţit de “Împărat”. S-au reziliat contractele şi pentru alte şapte persoane din staff.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Alexandru Cicâldău şi Olimpiu Moruţan i-au mulţumit lui Fatih Terim

Voi fi mereu foarte recunoscător pentru tot ceea ce ai făcut pentru mine, îţi mulţumesc“, a scris Cicâldău pe Instagram. Acesta a folosit şi un emoji cu o coroană. Postarea a devenit imediat virală şi a adunat peste 50.000 de aprecieri în prima oră. Fanii turci au luat cu asalt contul fostului jucător de la Universitatea Craiova.

Şi Olimpiu Moruţan a transmis un mesaj pentru Terim. “Sunt recunoscător pentru că te-am întâlnit! Îţi mulţumesc mult pentru tot“, a scris şi fotbalistul de 22 de ani.

Reclamă
Reclamă
View this post on Instagram


A post shared by OLIMPIU MORUȚAN (@morutan.olimpiu)

Cicâldău şi Moruţan au înscris câte trei goluri în această ediţie de campionat. Amândoi au fost printre favoriţii lui Fatih Terim şi au jucat în 17, respectiv 16 meciuri din competiţia internă.

Reclamă

Fatih Terim şi-a luat deja adio de la Moruţan şi Cicâldău

Fatih Terim a plecat de la Galatasaray. Antrenorul care i-a adus la gruparea „Cim Bom” pe Olimpiu Moruţan şi Alexandru Cicâldău a fost dat afară după o întâlnire cu başkanii clubului.

Conform fotomac.com.tr, Terim a avut o întâlnire de 15 minute cu preşedintele Burak Elmas, în urma căreia „Împăratul” a fost dat afară de la Galata, club pe care îl lasă pe locul 12, la 22 de puncte distanţă de liderul Trabzonspor.

Turcii susţin că la finalul întâlnirii, Fatih Terim a mers la stadion pentru a-şi lua lucrurile şi pentru a le spune adio jucătorilor şi angajaţilor de la club.

Terim a mai antrenat echipa în perioadele 1996-2000, 2002-2004 şi 2011-2013. El a mai pregătit formaţiile Ankaragucu, Goztepe, Fiorentina, AC Milan şi naţionala Turciei.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga titlul la piloţi în Formula 1, în 2026?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
21:01
Galatasaray – Alanyaspor 3-1. Ianis Hagi a jucat din minutul 66. Echipele de start la Inter – Genoa (21:45)
20:50
LIVE TEXTFarul – CFR Cluj 0-2. Scor de play-off pentru echipa lui Daniel Pancu
20:40
Dennis Man este pe val în Olanda! Al treilea gol din ultimele patru meciuri pentru român
20:34
“Nicăieri nu mai ești în siguranță”. Jucătorul care aparține de Dinamo, reacție din țara bombardată de Iran
20:21
Nicușor Bancu a tras un semnal de alarmă, după Craiova – Metaloglobus 2-1: „Te pot taxa adversarii la fiecare ocazie”
19:41
Liverpool, performanță impresionantă în victoria cu West Ham! Este a doua oară în istoria Premier League
1 Un nou blat în fotbalul românesc, dezvăluit de Sabin Ilie: “Multă lume implicată. Schimbau mii de euro” 2 Cum mai poate prinde FCSB play-off-ul, după ce U Cluj a învins-o pe Oțelul. Șanse tot mai mici pentru campioană 3 Reacţia “U” Cluj după ce CCA a delegat la meciul cu Oțelul o rudă a unui oficial de la FCSB 4 Ce salariu avea Gabi Matei în Liga a 3-a. Fotbalistul pe care Gigi Becali a dat 600.000 de euro juca acum pe nimic 5 „Mai bun decât ne așteptam”. Andrei Nicolescu a anunțat când poate debuta George Pușcaș la Dinamo 6 De Rossi, despre Cristi Chivu după eliminarea din Ligă: “Acum pare un fraier”
Citește și