Închide meniul

"Am intrat în politică dintr-o frustrare". Cum s-a descurcat Cătălin Moroşanu la alegerile locale

Antena Sport Publicat: 28 septembrie 2020, 13:56

Comentarii
"Am intrat în politică dintr-o frustrare". Cum s-a descurcat Cătălin Moroşanu la alegerile locale

Cătălin Moroşanu are succes în politică

Moroşanu are deja experienţă în politică. În ultimii ani a ocupat aceeaşi poziţie în Iaşi. A avut două mandate de consilier judeţean.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Cătălin Moroşanu a câştigat o nouă luptă

"Moartea din Carpaţi" nu a avut mari emoţii, din moment ce a fost primul candidat pe lista partidului amintit anterior. 

"Am intrat în politică dintr-o frustrare. Mereu când mergeam la o competiție internațională, noi, sportivii români, eram priviți ca niște paria, hoți, ultimii din Europa! Cred că așa este privită diaspora românească, oameni care caută un viitor mai bun pentru famiile lor! Eu sunt un luptător și prefer să merg la razboi decât să stau și sa comentez de pe margine. 

Nu-mi pasă ce zic cârcotașii, sunt un om asumat și cred că schimbarea o poate face generația noastra! Politica m-a ajutat să ma dezvolt personal și să-mi depășesc multe limite, am cunoscut oameni de calitate, mi-am făcut prieteni adevărați!", a postat Cătălin Moroşanu, înainte de alegeri, pe contul său de Facebook.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine câștigă Marele Premiu al Australiei, prima cursă din noul sezon de F1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
16:59
Atacant surpriză convocat de Mircea Lucescu la naţionala României. A marcat cu AC Milan şi Fiorentina
16:57
VideoAntenaSport Update. Cele mai tari știri ale zilei de 5 martie
16:49
Filipe Coelho şi-a aflat suspendarea după ce a intrat pe teren cu CFR Cluj şi a fost eliminat!
16:38
Marius Marin, transfer la o forţă a Europei. Negocierile sunt confirmate: “Va pleca în iunie”
16:31
Veste bună pentru FCSB! O echipă cu care campioana se luptă pentru baraj nu poate participa în cupele europene
15:45
Campionul Suediei cu echipa care l-a dat fotbalului pe Zlatan Ibrahimovic a ajuns în Liga 1
1 UPDATEKader Keita a primit control judiciar, femeia lovită ar fi intrat în comă! 2 “Îl dau imediat!” Gigi Becali şi-a dat acceptul pentru transfer. Ce club uriaş îl vrea pe jucătorul FCSB-ului 3 Gestul uriaş făcut de Cosmin Olăroiu pentru 10 elevi români blocaţi în Dubai, la 5.000 km de casă 4 Gigi Becali a anunţat despărţirea de un jucător de la FCSB: “M-a costat 400.000, nu a jucat nimic, nimic” 5 Virgil Ghiţă, transfer de 3 milioane de euro! Lovitura totală dată de român. Ce salariu va avea 6 Era Kader Keita băut şi drogat în momentul accidentului? Au venit rezultatele
Citește și