Închide meniul

Andreea Arsine are o poveste de viață uluitoare. Cum se antrenează pentru o nouă participare la Jocurile Olimpice

Iulian Focșăneanu Publicat: 31 octombrie 2020, 9:18

Comentarii
Andreea Arsine are o poveste de viață uluitoare. Cum se antrenează pentru o nouă participare la Jocurile Olimpice

Andreea Arsine s-a clasat pe locul 45 la Jocurile Olimpice de la Rio

Multipla campioană națională a lucrat chiar și ca factor poștal în Botoșani și București. A revenit pe pista de alergare și a impresionat, totul culminând cu poziția a 45-a pe care s-a clasat în 2016, la JO.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Andreea Arsine nu poate sta departe de sala de fitness

"Mă antrenez, m-am antrenat și în pandemie, deși nu a fost deloc o situație plăcută. A fost agonizant și sper să treacă perioada aceasta nefastă pentru toată lumea.
Da, obiectivul rămâne în picioare încă o ediție a Jocurilor Olimpice, dar nu cu prețul sănătății. Dacă pregătirea și condițiile vor fi favorabile, acesta este obiectivul cu un rezultat pe măsură.

Nu cred că se vor ține, în 2021, JO la Tokyo. Din păcate, este timpul mult prea scurt pentru a putea face cu toții baremul, însă având în vedere ce s-a întâmplat în acest an, nu mă mai miră nimic. Dacă e să iau în calcul și JO de la Rio unde multe au fost pe repede înainte, cine știe, poate ar fi posibil…", a declarat Andreea Arsine pentru Digi Sport.

Atleta din Botoșani este acum și antrenoare de fitness. Se poate spune că face minuni!

Reclamă
Reclamă

"Fiecare om are o poveste. Povestea unei cliente pe care am ajutat-o să slăbească 60 kg în opt luni și ambiția cu care și-a dorit să își depășească limitele mai ales că oamenii din jurul ei nu au încurajat-o și nu au crezut în ea. A dovedit că poate și că este un exemplu că voința omului este fantastică", a dezvăluit Andreea.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va reuşi Universitatea Craiova să ia titlul în acest sezon fără Mirel Rădoi?
Loading ... Loading ...
Citește și:
12:43
“Nu pot să promit titlul” Filipe Coelho a fost prezentat la Universitatea Craiova! Ce întrebare l-a iritat
12:29
“Vârsta nu iartă pe nimeni”. Un fost șef de echipă din F1 i-a prezis viitorul lui Fernando Alonso
11:46
Novak Djokovic, avertisment pentru Jannik Sinner: “Acel nor îl va urmări pentru tot restul carierei”
11:38
Oklahoma City Thunder a defilat cu Golden State Warriors. Shai Gilgeous-Alexander, cel mai bun marcator
11:19
Fostul antrenor de la FCSB vine pe banca Universității Craiova. Cine va fi secundul lui Filipe Coelho
11:14
VideoMomentul care l-a făcut pe Ilie Dumitrescu să plângă la World Cup 1994: “Doamne, de când aştept momentul ăsta”
1 A plecat de la CFR Cluj şi a semnat cu rivalii. De mâine este la club 2 FotoGestul făcut de Gabi Tamaş şi Dan Alexa după ce s-au calificat în finala Asia Express! 3 Fotbalist, băut la antrenamentul FCSB-ului. Mihai Stoica: “Nu putea să stea în picioare!” 4 Scandal la naționala Spaniei. Starul Lamine Yamal, scos din lot de Luis de la Fuente 5 Unde a fost surprins Mirel Rădoi în momentul în care Universitatea Craiova anunţa noul antrenor 6 Umilitor! Cum au tratat ziarele din Portugalia numirea lui Coelho la Universitatea Craiova
Citește și