Anunţul imens făcut de fanii lui Dinamo! Ce au realizat înaintea derby-ului cu FCSB. "Să nu ne oprim!"

Antena Sport Publicat: 9 februarie 2021, 19:00

Comentarii
Anunţul imens făcut de fanii lui Dinamo! Ce au realizat înaintea derby-ului cu FCSB. "Să nu ne oprim!"

Fanii lui Dinamo au strâns peste 5.000.000 de lei ca să salveze clubul

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Suporterii lui Dinamo au anunţat chiar înaintea derby-ului cu FCSB, de mâine, din Cupa României, că au adunat până acum un milion de euro şi că numărul membrilor se apropie de 14.000, aproape cât capacitatea stadionului Ştefan cel Mare. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

"Am trecut de o bornă kilometrică în drumul nostru spre 2 milioane de euro"

DDB a mai precizat pentru meciul cu FCSB, de mâine seară, ar putea fi epuizate toate biletele virtuale puse în vânzare.

"Am mai spart un prag, 5.000.000 lei! Și asta nu e tot. Urmează să actualizăm sumele și cu ultimul sold out de pe Arena Națională (meciul cu Gaz Metan) și cu sumele de la sold out-ul de care ne apropiem acum. 

După actualizarea soldului vom avea cu 10% mai mult, adică în jur de 5.500.000 lei. Am trecut de o bornă kilometrică foarte importantă în drumul nostru spre 2 milioane de euro. 
Ne apropiem de 14.000 de membri. 

S-a spus de multe ori că suntem puțini față de 122.000 de oameni care sunt pe pagina aceasta. Nu e deloc așa. 14.000 de socios într-un timp atât de scurt înseamnă enorm de mult", au transmis fanii DDB, într-un comunicat postat pe pagina de Facebook a "Peluzei Cătălin Hâldan".

Reclamă
Reclamă

DDB speră ca Dinamo să se salveze la fel ca Hajduk Split

Fanii acţionari au luat drept model un alt club istoric, din Croaţia, care a trecut, la fel ca Dinamo, prin momente dificile din punct de vedere financiar. 

"Dacă ar fi să ne comparăm cu un alt club din sud-estul Europei, Hajduc Split, care a pornit cu proiectul socios cu câțiva ani înaintea noastră, stăm destul de bine. Ei au puțin peste 10.000 de membri, iar cotizația lor costă puțin peste 10€. 

Haiduc Split a reușit să atragă atenția investitorilor și sponsorilor tocmai prin proiectul socios și acum clubul este salvat. Suntem încrezători că vom reuși și noi. Secretul este acesta: să nu ne oprim!", au mai comunicat fanii lui Dinamo, care speră să scape de acţionarii spanioli.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va reuși Marius Baciu să ducă FCSB în preliminariile Conference League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
14:15

Eroii Campionatului Mondial | Fotbalul l-a salvat dintr-un lagăr din Maramureș și a câștigat World Cup în 1954

14:10

Naţionala Republicii Democrate Congo îşi anulează cantonamentul local, din cauza epidemiei de Ebola

13:18

AUR cere indemnizaţii de merit pentru componenţii Steaua 86

13:04

Egipt și-a anunțat lotul pentru Cupa Mondială. Mohamed Salah e vedeta “faraonilor”

12:37

Ce surpriză! Noul puști minune al Barcelonei, convocat la Campionatul Mondial

12:28

Rafa Nadal a dat verdictul după ce Carlos Alcaraz s-a retras și de la Wimbledon: “Și eu m-am accidentat așa”

1 Transfer de Liga Campionilor pentru Al-Hamlawi. Suma oferită pentru jucătorul Universității Craiova 2 Dinamo a făcut un transfer de la FC Argeș. Mutare surpriză 3 Presa din Rusia anunță cine îl înlocuiește pe Răzvan Lucescu la PAOK 4 LPF a decis când se joacă Dinamo – FCSB / Botoșani, finala barajului pentru Conference League 5 Decizia luată de Florinel Coman în privinţa întoarcerii la FCSB! 6 Universitatea Craiova a ofertat un jucător de la U Cluj înainte de finala pentru campionat
Citește și