Anunțul plin de speranță pentru comunitatea fotbalistică. ”Fanii vor reveni curând pe stadioane”

Antena Sport Publicat: 20 mai 2020, 9:27

Comentarii
Anunțul plin de speranță pentru comunitatea fotbalistică. ”Fanii vor reveni curând pe stadioane”

Anunțul plin de speranță pentru comunitatea fotbalistică. ”Fanii vor reveni curând pe stadioane”

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Ceferin a mai anunțat, de asemenea, că Europeanul din 2021 se va disputa fără probleme, el fiind optimist că pandemia de coronavirus se va opri anul acesta, iar anul viitor toate competițiile sportive se vor desfășura așa cum sunt planificate.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Ceferin, președintele UEFA: ”Fotbalul cu fani va reveni curând”

”Nu cred că acest virus va fi pentru totdeauna. Cred că va dispărea mai curând decât cred alții. Este o situație serioasă și trebuie să luăm măsuri speciale. Știm mai multe despre virus și în general sunt o persoană optimistă. Nu-mi plac prezicerile apocaliptice cum că am aștepta al doilea, al treilea sau al patrulea val al pandemiei.

Suntem pregătiți și vom urma recomandările autorităților, dar sunt absolut sigur, personal, că fotbalul cu fani va reveni curând. În ceea ce privește Campionatul European din 2021, la fel de sigur sunt că se va ține fără probleme. Lumea se va obișnui cu această situație, iar în 2021 consider că toate competițiile se vor ține așa cum au fost planificate”, a spus Ceferin, pentru The Guardian.

Aleksander Ceferin, nemulțumit de încheierea sezonului din Ligue 1

"Din punctul meu de vedere, decizia a fost prematură. Cred că au decis să anuleze sezonul prea devreme. Nu este ideal, pentru ca lucrurile se pot îmbunătăți mult și toată lumea ar putea juca, cu excepția câtorva campionate. Dar este o decizie guvernamentală și cluburile nu pot decât să o respecte", a spus președintele UEFA.

Slovenul care conduce fotbalul european se așteaptă ca primele două clasate din Ligue 1 să sufere din cauza acestei decizii. Ceferin crede că PSG și Olympique Marseille să acuze mari probleme în startul sezonului viitor

Reclamă
Reclamă

"Sunt două cluburi franceze care evoluează în Champions League. Ele nu vor putea juca până în august. Nu știu dacă este un lucru bun pentru echipele respective. Nu pot juca până atunci iar, în momentul în care revin, au programate astfel de meciuri importante", a mai declarat Ceferin.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Pe ce loc va termina Nuno Campos cu Dinamo în primul sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:56 7 iun.

Semnează cu CSM București, după ce a câștigat Champions League cu Metz: „Abia aștept”

23:07 7 iun.

Două transferuri ratate la FCSB. Anunțul lui Mihai Stoica: „Dacă ne grăbeam, avem și trei jucători deja”

22:50 7 iun.

Florentino Perez, victorie categorică la alegerile pentru președinția lui Real Madrid: „Este o zi fericită!” Mesajul lui Mourinho

22:48 7 iun.

„Trebuie să vorbesc cu el!” Mesajul cutremurător al selecționerului, după ce Eriksen s-a prăbușit pe gazon

22:23 7 iun.

„E groaznic”. A văzut ce s-a întâmplat cu Christian Eriksen și a rămas „mască”: „E a doua oară când se întâmplă!”

22:07 7 iun.

VideoJurnal Antena Sport | Cineva să-l oprească!

1 Lovitură uriașă pentru Craiova! Anunțul făcut de impresarul lui Al-Hamlawi: „Să fie clar!” 2 O nouă plecare anunțată de Dinamo, la câteva ore după aducerea lui Nuno Campos 3 Gigi Becali a primit o ofertă de 7 milioane de euro pentru un star de la FCSB. Anunţul patronului 4 Gigi Becali a dat cea mai tare lovitură la FCSB! “Semnează pe 2 ani” 5 Adi Ilie a anunţat care sunt cei 3 jucători ai viitorului naţionalei României: “Sper că Hagi şi-a dat seama” 6 Sorin Cârţu a anunţat “cel mai tare transfer făcut de Universitatea Craiova în această vară”
Citește și